Będzie I Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

Pływacki KSZO w dniach od 24 do 25 czerwca na Pływalni „Rawszczyzna” organizuje I Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka, chcąc w ten sposób uczcić pamięć o wychowankach naszej pływackiej sekcji, którzy zanotowali sukcesy w życiu sportowym i pozasportowym.

W zawodach, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i KSZO, prawo startu otrzymają zawodnicy 14-letni i starsi, z Polski i zagranicy, którzy zostali zgłoszeni do zawodów w terminie i są zarejestrowani w Systemie Ewidencji i Licencji PZP. Podczas zawodów rozegrane zostaną: konkurencja memoriałowa Zbigniewa Pacelta (400 m stylem zmiennym) i konkurencja memoriałowa Jana Wiederka (200 m stylem motylkowym).

Organizatorzy przygotowali dla pływaków niespodziankę – 200m „chocolate box”. Otóż, rozegrany zostanie jeden wyścig kobiet i jeden wyścig mężczyzn z udziałem trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników w konkurencji 400 m stylem zmiennym. W przypadku braku chęci startu w tej konkurencji zawodniczek lub zawodników zakwalifikowanych, udział w konkurencji zostanie zaproponowany kolejnym najwyżej sklasyfikowanym. W ramach tej konkurencji uczestnicy będą pokonywać dystans 200 m stylem zmiennym, lecz kolejność stylów na poszczególnych 50-cio metrowych odcinkach dystansu będzie inna, niż w stylu zmiennym. Przed rozpoczęciem konkurencji uczestnicy wylosują tor i przypisaną temu torowi kolejność stylów pływackich na poszczególnych długościach basenu. Zawodnik, który wylosuje układ konkurencji, w którym pierwszy odcinek po starcie będzie pokonywać stylem grzbietowym, może rozpocząć go startem ze słupka startowego, lecz kończąc pływanie pod wodą musi przyjąć pozycję na grzbiecie. Oczywiście, obowiązuje przepis dotyczący pływania pod wodą nie dalej, niż do 15 metra od startu lub nawrotu.

Organizatorzy chcą pozyskać ambasadorów zawodów. Pierwszym z nich będzie Marcin Maliński – olimpijczyk, trener KSZO.

Zgłoszenia do zawodów zawodników polskich dokonywane są wyłącznie za pośrednictwem systemu SEL PZP przez osobę uprawnioną – Administratora SEL. Zgłoszeń zawodników do startu w zawodach może dokonać macierzysty klub, szkoła mistrzostwa sportowego lub PZP. Zgłoszenia zawodników zagranicznych niezarejestrowanych w SEL PZP można dokonać przez Splash Entry Editor poprzez wypełnienie przygotowanego pliku. Plik zaproszenia udostępniany będzie wyłącznie zainteresowanym startem zawodnikom zagranicznym (klubom, federacjom po uprzednim kontakcie e-mailowym z organizatorem pod adresem memorial@mosir.ostrowiec.pl). Zgłoszeń należy dokonywać w terminie do godziny 24.00 w dniu 20 czerwca. Lista zgłoszonych zawodników zostanie opublikowana na stronach internetowych http://livetiming.pl/ i https://mosir.ostrowiec.pl/ do godziny 24.00 w dniu 21 czerwca.

Podczas zawodów prowadzone będą klasyfikacje na najlepszych zawodników i zawodniczki open oraz w kategoriach wiekowych 14, 15, 16, 17-18 lat. Podstawą do poszczególnych klasyfikacji będzie suma punktów uzyskanych przez zawodnika/zawodniczkę w trzech konkurencjach. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Więcej w e-wydaniu

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *