Służby rozbiły hazardową grupę przestępczą

Anna Jasnosz – Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach poinformowała nas, że służby rozbiły hazardową grupę przestępczą.
Świętokrzyska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) Zarząd w Kielcach, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, rozbiły grupę przestępczą, która organizowała nielegalne gry hazardowe. Zarzuty usłyszało 29 osób, zatrzymano 360 automatów do gier.
Prokuratura Regionalna w Krakowie złożyła do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 29 osobom, którym zarzucono prowadzenie zorganizowanej grupy przestępczej i popełnienie 297 przestępstw związanych z nielegalnym urządzaniem gier hazardowych.
Grupa przestępcza pozorowała legalną działalność
Grupa przestępcza działała w latach 2015-2019 w 31 miastach na terenie Polski. Członkowie grupy wykorzystywali podmioty gospodarcze, z siedzibami w Czechach i Polsce, do urządzania gier hazardowych na automatach. Pozorowali legalną działalność, zgromadzili opinie biegłych, z których wynikało, że w lokalach znajdują się gry zręcznościowe.
Śledztwo potwierdziło jednak, że są to maszyny, na których urządzano gry hazardowe, tzn. gry miały charakter losowy, a wygrana nie zależała od umiejętności gracza.
KAS zatrzymała 360 automatów
Do magazynów KAS trafiło 360 automatów do gier oraz znajdujące się w nich ponad 153 tys. zł. Oszacowano, że zyski z nielegalnej działalności przekroczyły 8,5 mln. zł.
29 osób z zarzutami
Prokuratura Regionalna w Krakowie złożyła do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia. Spośród 29 osób, 19 oskarżono o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Kolejne 9 osób to właściciele lokali, w których znajdowały się automaty do gier hazardowych oraz biegły, który sporządzał korzystne opinie na zamówienie grupy przestępczej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Służby rozbiły hazardową grupę przestępczą

  • 14 kwietnia 2023 at 15:32
    Permalink

    Służby niczego nie rozbiły. Na osiedlach i przy ulicach nadal stoją kioski, które wyglądają na opuszczone (pooklejane okna i symptomy bycia w remoncie takiego obiektu). Większość ma więcej kamer w jednym miejscu niż Ostrowiec na skrzyżowaniach. Do tego działająca zimą klimatyzacja. Więc nie – służby zrobiły coś, a lokalna milicja udaje, że problemu nie ma jeżdżąc i przepalając paliwo bez celu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *