Wyposażenie łazienek – prysznic czy wanna?

Każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu bądź wybudowaniu domu jednorodzinnego. Wiąże się to oczywiście z wieloma wyrzeczeniami oraz wyzwaniami, jednak satysfakcja z osiągniętego celu jest niezaprzeczalna.

Każdy z nas marzy o własnym mieszkaniu bądź wybudowaniu domu jednorodzinnego. Wiąże się to oczywiście z wieloma wyrzeczeniami oraz wyzwaniami, jednak satysfakcja z osiągniętego celu jest niezaprzeczalna. Będąc na etapie aranżacji poszczególnych pomieszczeń, koniecznie musimy wziąć pod uwagę zarówno funkcjonalność, jak i estetykę wykończenia. Dlaczego wyposażenie łazienek w odpowiednią ceramikę sanitarną oraz meble do przechowywania okazać się może dużym wyzwaniem?

Kiedy należy wybrać prysznic zamiast wanny?

Aranżacja pomieszczeń w naszym mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem. Każde z wnętrz pełni określoną funkcję, którą musimy mieć na uwadze podczas wybierania wyposażenia. Aby móc maksymalnie wykorzystać potencjał pomieszczenia, powinniśmy zaplanować jego urządzenie w każdym calu. Sprawa wydaje się nieco łatwiejsza, jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń. W przypadku niewielkiego metrażu możemy mieć pewne kłopoty z wyborem odpowiedniego wyposażenia. Doskonałym przykładem okazuje się być łazienka. Zazwyczaj wnętrze to charakteryzuje się ograniczoną dostępnością powierzchni.

Wyposażenie łazienek obejmuje ceramikę sanitarną oraz meble do przechowywania produktów toaletowych i innych akcesoriów łazienkowych. Aby w pomieszczeniu panowała spójność oraz harmonia, poszczególne elementy wyposażenia utrzymane powinny być w jednolitym stylu. Wiele osób mając do dyspozycji mały metraż, decyduje się na prysznice łazienkowe. Ceramika sanitarna tego typu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjna wanna. Prysznic doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie czas i zdecydowanie bardziej wolą szybki, poranny prysznic niż długą, wieczorną kąpiel w wannie.

Prysznic połączony z wanną

Jeżeli metraż łazienki na to pozwala, zamontować możemy w pomieszczeniu zarówno prysznic, jak i wannę. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku domowników o różnych preferencjach. Optymalną opcją może być także zastosowanie wanny połączonej z prysznicem. Wówczas konieczna jest wyłącznie powierzchnia niezbędna do zamontowania wanny. Baterie łazienkowe do prysznica umieścić należy przy wannie na ścianie. Dodatkowo należy zamontować także zasłonkę, która pozwoli brać prysznic bez ryzyka wydostania się wody poza wannę.

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby móc zaaranżować łazienkę we własnym zakresie, warto jest skorzystać z pomocy doświadczonego architekta. Wiedza z zakresu projektowania pozwoli mu maksymalnie wykorzystać potencjał nawet niewielkiego metrażowo pomieszczenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *