Piłkarze ręczni KSZO pokonali Orła z Przeworska

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Orzeł Przeworsk 37:30 (19:17).

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Bysiak, Sobut 1, Kogutowicz 8, Kieloch, Granat, Dąbrowski 2, Majchrzak 4, Zadrożny 1, Chudzik 1, Skuciński 6, Świstak, Chmielewski 5, Wojkowski 9, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. Kary: 10 min. Karne: 3/3.

Orzeł: Szczepaniec, Kędzior, Barnaś – Wlazło 1, Mroszczyk, Starzecki 5, Jewuła 2, Mochocki 2, Dutka 1, Kociuba 2, Kubisztal, Świerk, Małecki 2, Czapka 10, Kubik 3, Bednarz 2. Trener: Michał Kubisztal. Kary: 10 min. Karne: 1/1. Czerwona kartka: Tomasz Mochocki (56.gradacja kar).

Sędziowali: Daniel Hardek – Paweł Nowak (obaj z Krakowa). Widzów: 150.

Nasi szczypiorniści nie mieli większych problemów  z odniesieniem zwycięstwa. W I połowie do 16 min. wynik oscylował wokół remisu. Później nasza drużyna utrzymywała jedną lub dwubramkową przewagę, z którą zeszła do szatni na przerwę. Podopieczni Tomasza Radowieckiego grali z wykorzystaniem koła, a nasz obrotowy, kapitan Adrian Wojkowski, nie mylił się. Świetnie radzili sobie także skrzydłowi, Hubert Skuciński i Filip Chmielewski, no i na środku Bartosz Kogutowicz, który ten sezon z pewnością może zaliczyć do udanych.

Szczypiorniści z Przeworska dobrze rozpoczęli II połowę, w której najpierw już w 33 min. doprowadzili do remisu (20:20), a później trzykrotnie wychodzili na prowadzenie – w 35 min. (21:22), w 37 min. (22:23), w 39 min. (24:25). Od 43 min. to jednak ostrowczanie dominowali na parkiecie. Łukasz Majchrzak sporo akcji kończył celnymi rzutami, co było wartością dodaną.

KSZO zajmuje trzecie miejsce w tabeli. 22 kwietnia wyjeżdża na mecz do Lublina, a 26 kwietnia zakończy sezon we własnej hali meczem z ASPR Zawadzkie.