Bal charytatywny Dobrych Serc dla malutkiej Dagmary

W miniony piątek w Bałtowskim Zapiecku z inicjatywy kół gminnych Platformy Obywatelskiej odbył się Bal Charytatywny, z którego dochód  w wysokości blisko 19 tys. złotych zostanie przeznaczony na leczenie chorej na serce, malutkiej Dagmary Karaś. Wszystkich, którzy w tym dniu zechcieli wesprzeć leczenie małej mieszkanki gminy Wojciechowice, mogli wziąć udział w licznych licytacjach atrakcyjnych niespodzianek przekazanych przez darczyńców. Wśród gości byli m.in. parlamentarzyści oraz samorządowcy z terenu województwa.

Muzycznie spotkanie uświetni zespół Master Team oraz D’Amore. Przed publicznością wystąpiła grupa Black and White oraz Dance Academy, a także Karolina Cieciora i Piotr Saniawa z piosenką Eldorado. Na wszystkich czekała pyszna kuchnia Bałtowskiego Zapiecka. 

Warto w tym miejscu dodać, że powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej były niejednokrotnie organizatorem balów charytatywnych, z których zebrane kwoty były przeznaczane na leczenie głównie chorych dzieci.

Jak podkreśla wiceprzewodniczące powiatowych struktur PO Jolanta Madioury ostrowieckie struktury Platformy Obywatelskiej bal charytatywny organizowały przez 10 lat.  Zawsze z wspaniałym wynikiem. Inicjatorami balów PO był śp. Zbigniew Pacelt, Jolanta Fornalska i mocno zaangażowana Barbara Buszkiewicz. Dzięki zaangażowaniu inicjatorów balu oraz ludziom dobrej woli udało się pomóc potrzebującym często kosztownego leczenia.   

-Do 2019 roku odbyło się dziesięć edycji balu pod hasłem „Anioł dobroci”. Teraz zaczęliśmy nowy cykl balów Dobrych Serc – mówi wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim Jolanta Madioury, która prowadziła piątkową gale wspólnie z Wiolettą Loranty, Sebastianem Ochockim i Michałem Ołubcem. Główną ideą balu jest zebranie środków finansowych dla chorych dzieci. Tym razem zbieraliśmy dla dziewczynki z gminy Wojciechowice w powiecie opatowskim, malutkiej Dagmary Karaś, która urodziła się z poważną wadą serca. Dziewczynka potrzebuje wsparcia. Oczywiście jest ona pod opieką fundacji „Serca dziecka”, ale potrzebuje pieniążków, żeby wrócić do zdrowia. Dagmarka ma 2 latka, a przez chorobę rozwija się wolniej. Już jest po ciężkiej operacji a teraz czekają ją kolejne dwie. Kontynuujemy tę tradycję sprzed lat czyli pomocy dla dzieci. Dziś pomagamy dziecku z powiatu opatowskiego i tutaj nie patrzymy jaki to powiat, tylko kto się do nas zgłosi. Już mamy kolejne zgłoszenia na kolejny bal.

Dagmarka urodziła się 29.05.2021 z rozpoznaną prenetalnie Wrodzoną Wadą Serca Zespół Tetralogii Fallota. Gdy miała miesiąc przeszła operację w warunkach krążenia pozaustrojowego, z dostępu przez nacięty płatek przedni zastawki trójdzielnej – wykonano tunelizację ubytku przegrody międzykomorowej łatą dakronową, zaszyto ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, podwiązano przewód tętniczy. Śródoperacyjnie stwierdzono przetrwałą żyłę główną górną lewą. Dagmarka od urodzenia miała problemy z jedzeniem, głównie była karmiona sondą. Po dwóch miesiącach hospitalizacji wróciła do domu, gdzie czekało na nią rodzeństwo. Czekała ją też długa rehabilitacja. Obecnie jest pod stałą opieką kardiologiczną, w ostatnim czasie przebywała w szpitalu na badaniach. Na szczęście podejrzenia lekarzy nie potwierdziły się i obyło się bez operacji/zabiegu. Wróciła do domu z zaleconymi lekami i ciągłą kontrolą kardiologiczną.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Dagmary.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka

ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8986 Dagmara Karaś

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8986 Dagmara Karaś

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *