„Jestem takim, jakim zrobił mnie świat”

Taki tytuł nosił humorystyczny spektakl  poetycko –muzyczny, poświęcony twórczości Jonasza Kofty, na który Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprosiła mieszkańców w piątkowy wieczór.

W Bibliotece zgromadziło się ponad 200 osób, a niezwykły wieczór otworzył dyrektor MBP, Paweł Górniak, przy brawurowej konferansjerce wicedyrektora MCK, Marka Cichosza. Artyści – pracownicy biblioteki, zabrali widownię w wyjątkową podróż poprzez znane i lubiane piosenki Jonasza Kofty, a właściwie Janusza Kaftala, gdyż tak brzmi prawdziwe nazwisko i imię poety, który wpisał się złotymi zgłoskami w poetycki artyzm polskiej piosenki. Wieczór był hołdem oddanym poecie w przeddzień 35. rocznicy jego śmierci. W sposób subtelny łączył w sobie humorystyczne scenki z serii „Dialogi na cztery nogi” z utworami muzycznymi, w których śpiewanie włączała się publiczność. Ze sceny wybrzmiały m. in „Radość o poranku”, „Taką Cię wymyśliłem”, „Kwiat jednej nocy”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, czy „Pamiętajcie o ogrodach”, zaprezentowane przez wokalistki Studia „Pandora” MCK z Ewą Goworowską.

-To co zachwyca w Jonaszu Kofcie, to tekst piosenki,  absurd w tekście poetyckim i liryka piosenek, co jest absolutnie genialne i nie wymaga komentarza – mówił Marek Cichosz.

To wszystko, w niezwykłej scenografii i aranżacji, mogła poczuć i przeżyć zgromadzona licznie widownia. Wieczór muzyczno -poetycki był prawdziwą ucztą dla ducha, a dla niektórych także i dla podniebienia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *