Rusza modernizacja wodociągów w gminie Waśniów

Lada dzień ruszą prace modernizacji wodociągów w gminie Waśniów. Wójt Krzysztof Gajewski podpisał umowę z wykonawca zadania, które jest realizowane w ramach projektu pn. “Modrnizacja infrastruktury wodociągowej na terenie gminy Waśniów”.  Projekt obejmuje modernizację dwóch zbiorników cylindrycznych na wodę oraz modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Piotrowie.

Zbiorniki znajdują się w miejscowościach  Pękosławice i Śnieżkowice. Każdy z nich jest zbiornikiem o pojemności 150m3. Zbiorniki te zaopatrują grawitacyjnie w wodę cały wodociąg grupowy „Waśniów” t o jest  północną cześć gminy Waśniów.

W ramach realizacji projektu zostanie także gruntownie zmodernizowana Stacji Uzdatniania Wody w  Piotrowie,  polegającą na remoncie budynku SUW oraz wymianie urządzeń do uzdatniania i filtrowania wody wraz z całym wyposażeniem wspomagającym proces uzdatniania i filtracji wody

Jak zaznacza wójt Krzysztof Gajewski,, wykonanie tej części zadania jest niezwykle ważne, ponieważ stacja SUV ma już ponad 25 lat i dzięki jej przeprowadzeniu woda dostarczana do mieszkańców gminy Waśniów będzie dużo lepszej jakości. Obecnie podpisano umowę na wykonanie prac które rozpoczną się w II kwartale 2023 roku i  zakończą się w ciągu 18 miesięcy.

Prace są zaplanowane do wykonania w taki sposób, aby ciągłość dostaw wody była zapewniona. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu wodociągu grupowego „Kowalkowice”, który zasili wodociąg Waśniów. Wartość inwestycji  to  5 100 000,00 zł, w tym 4 900 000,00 zł, uzyskanego prze gmine dofinansowania ze środków BGK.

Krzysztof Gajewski wójt gminy Waśniów: Zbiorniki, które były wykonane w latach 1994-1995 są już stare i ich modernizacja jest niezbędna tak aby zapewnić ciągłość dostaw i zabezpieczyć się przed ewentualnymi awariami. W ramach projektu zostaną one  także podwyższone o 1m dzięki czemu zwiększymy ich pojemność, oraz zwiększymy ciśnienie w wodociągu, co jest bardzo ważne dla miejscowości położonych w wyższych częściach gminy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *