Trafienie Patryka Domagały dało awans do ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski

1/8. Okręgowego Pucharu Polski. *GKS Rudki – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1 (0:1).

1:0 – Patryk Domagała, 26 min.

 KSZO: Ziółko- Domagała, Jarzynka, Mężyk, Maidanevych – Brągiel (82.Zdyb), Kafel, Dziubiński (46.Zimnicki), Nawrot, Bełczowski (46.Janaszek)- Czernii (80.Mażysz). Trener: Rafał Wójcik.

Sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).

Nasi piłkarze pokazali się dziś w meczu 1/8 Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Rudkach. Tam stoczyli bój z tamtejszym GKS, aktualnie plasującym się na 5 pozycji w IV lidze. Przypomnijmy tylko, że mecz ten został przełożony, bo 5 kwietnia w Rudkach boisko po prostu nie nadawało się do gry… Ostrowiecka jedenastka zagrała dziś w wyjściowym składzie z powracającym do gry po kontuzji Adrianem Dziubińskim, który tym razem zastąpił Franciszka Lipkę. Także zmianę, zaobserwowalismy w bramce, bo zamiast Jakuba Burka na linii naszej bramki stanął Bartosz Ziółko.

W zespole z Rudek centralną postacią i kapitanem zespołu jest Piotr Jedlikowski – wychowanek KSZO, który niejedno spotkania trzecioligowe z ekipą pomarańczowo-czarną ma za sobą. W ostatnim meczu ligowym zaaplikował w wyjazdowym meczu Góralowi Górno dwie bramki. Kolejny, byłym graczem KSZO w zespole GKS Rudki jest Kamil Łokieć, niegdyś jeden z najmocniejszych punktów ostrowieckiej drużyny.

O losach spotkania zdecydowała 26 min., kiedy to Patryk Domagała umieścił piłkę w siatce. Goli już więcej nie padło i w efekcie skromne, ale zawsze zwycięstwo zanotował KSZO.

-Bardzo chcemy wygrać nie tylko środowy mecz pucharowy, ale wywalczyć główne trofeum Okręgowego Pucharu Polski i tym samym zyskać przepustkę do gry na poziomie centralnym – mówi najlepszy wiosną strzelec naszej drużyny, Fryderyk Janaszek.

A w rozegranych spotkaniach 1/8 padły następujące rezultaty:

*Neptun Końskie – Korona II Kielce 1:4 (0:0);

*GKS Nowiny – Wisła Sandomierz 0:1 (0:0);

*Moravia Morawica – Star Starachowice 0:5 (0:2);

*AKS 1947 Busko-Zdrój – Wierna Małogoszcz 4:5 (1:3);

*Granat Skarżysko-Kamienna – Czarni Połaniec 3:2 (2:1);

*Klimontowianka Klimontów – ŁKS Probudex Łagów 3:0 (walkower)

To już pewne, że w ćwierćfinale, 26 kwietnia, Wisła Sandomierz zagra z Klimontowianką Klimontów, a Wierna Małogoszcz z Granatem Skarżysko-Kamienna, a Star Starachowice z Koroną III. Natomiast KSZO, po zwycięstwie w Rudkach, w ćwierćfinale zagra z Koroną II i jeśli również wygra, to w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Klimontowianka – Wisła Sandomierz.

Fot. archiwum

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *