Dariusz Kisiel laureatem dziennikarskiej nagrody „Talent Mediów”

Dziennikarską nagrodę „Talent Mediów”, ustanowioną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział w Kielcach, otrzymał redaktor Gazety Ostrowieckiej, Dariusz Kisiel. Uroczyste wręczenie Dyplomu oraz Statuetki odbyło się podczas pierwszej gali w dniu 20 kwietnia 2023 roku w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Kielecko -Radomski Oddział SD RP to twórcza i zawodowa organizacja zrzeszająca dziennikarzy, wydawców, nadawców oraz producentów. W Statucie zapisano obronę wolności słowa i pluralizm mediów, zgodnie z Kartą Etyczną Mediów podpisaną w 1995 roku. Dziennikarze SD RP w swej pracy kierują się zasadami prawdy, obiektywizmu, rzetelności i tolerancji.

-SD RP jest jedyną organizacją dziennikarską, działającą w regionie kielecko –radomskim –mówi redaktor Jerzy Chrobot. Przed rokiem zostałem przewodniczącym Zarządu Świętokrzyskiego, wcześniej przez ponad 20 lat tę funkcję pełniła Danuta Półrola z Echa Dnia. Moim celem jest zintegrowanie środowiska dziennikarskiego w regionie radomsko –świętokrzyskim, tak należących do SD RP, jak i niezrzeszonych. Nagroda „Talent Mediów” ma wyróżniać świat dziennikarski wszystkich mediów zarówno regionalnych, jak i lokalnych.

Statuetka, wręczana laureatom, została przygotowana przez artystę rzeźbiarza specjalizującego się w brązie i marmurze, Sławomira Micka. Jest ona od teraz wręczana tym dziennikarzom, którzy swój zawód wykonują rzetelnie, prawdziwie i obiektywnie, a przy tym zachowują się przyzwoicie.

Skład Kapituły: dr hab. Prof. UJK Jolanta Kępa –Mętrak, redaktor Jerzy Chrobot, przewodniczący Kielecko –Radomskiego Oddziału SD RP, redaktor Andrzej Pałucki oraz dziennikarka Magdalena Dala.

Pierwsza kategoria: Talent Mediów dla dziennikarzy prasy regionalnej (Paulina Baran oraz Patryk Samborski); druga kategoria – Talent Mediów  dla dziennikarzy mediów elektronicznych (dr nauk humanistycznych Adrian Szary oraz Kamil Markiewicz); trzecia kategoria – Talent Mediów dla dziennikarzy mediów lokalnych – Dariusz Kisiel z Gazety Ostrowieckiej; czwarta kategoria – Talent Mediów nagroda specjalna (Danuta Półrola).

Dariusz Kisiel pracuje w Gazecie Ostrowieckiej od chwili jej powstania. Podejmuje ważne tematy, uprawia dojrzałą publicystykę udokumentowaną starannie faktografią. Jest znawcą lokalnego środowiska. Dociera do ciekawych ludzi i wydarzeń. Również o ostrowieckim sporcie wie prawie wszystko.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dariusz Kisiel laureatem dziennikarskiej nagrody „Talent Mediów”

  • 22 kwietnia 2023 at 05:20
    Permalink

    Ja osobiscie cenie pana Darka za wazenie na wywazanie. Potrafi roschustac umysl bez podjudzania umyslowych. Umie zagladac w dziury bez podgladania. I mozna go podejzewac o erudycje. Dla mnie spoko. Potrafil znalezc nisze w dziurze i sie nie wypala, co w tej pracy jest niezwykle trudne, zeby dlugo utrzymywac wysoki poziom tej roboty. Odemnie ma zamiast dyplomu taka cenzurke. W sprawach miasta ful profes, w sprawach trudnych, czy rodzinnych delikatny obiektywizm. W sprawach spornych pozwala czytelnikowi dokonac samodzielnej oceny. Genenalnie lubie go czytac. Tak to prawda, rzetelnosc to jego cecha i znak firmowy. Uderza w stol tak ze wiemy gdzie leza nozyce, ale na nogi nikomu nie spadaja. No chyba ze ja dodam cos w komentarzach. Nie brakuje mu odwagi pisac o tematach ktore najchetniej niektorzy urzednicy miejscy chcieli by przemilczec, a moze nawet dali by dyche zeby je przemilczec. Umie poddac temat pod opinie nie urzywajac pregierza. Tak jak wspomnialem wyzej, dla mnie spoko. A co chyba spodoba mu sie najbardziej; Gosc nie meczy nikogo swoja fajnoscia, zupelnie jak by nie chcial byc najfajniejszy. U mnie za to szacun.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *