Uderzył pracownicę sklepu

Na początku kwietnia 2023 roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym z marketów, doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, starszy mężczyzna dokonał tam kradzieży dwóch balsamów po goleniu.  Następnie sprawca podczas próby ujęcia uderzył pracownicę sklepu, a wobec drugiej kierował groźby uszkodzenia ciała. Po tym wszystkim mężczyzna zabrał łupy warte 70 złotych i uciekł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa.

-W dniu 17 kwietnia 20232 r., ostrowieccy kryminalni dokonali zatrzymania sprawcy przestępstwa –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 66-letni ostrowczanin usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. W dniu 19 kwietnia 2023 r. na wniosek prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 66- latek działał w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *