Zmiana w OBK

Bistro „Na słodką nutę”, którym znakiem rozpoznawczym mają być pyszne słodkości oraz dobra kawa zastąpi „Zmianę Klimatu” w Ostrowieckim Browarze Kultury.  W minionym tygodniu dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk podpisał stosowną umowę z Agnieszką Nowakowską, która ma teraz prowadzić to miejsce.

– Sam budynek Ostrowieckiego Browaru Kultury narzuca pewną formułę funkcjonowania- przyznaje dyrektor  MCK, Jacek Kowalczyk. Mamy działalność wewnątrz, ale i na dziedzińcu. Liczymy, że uzupełnieniem będą też wydarzenia kulturalne inicjowane przez właścicieli. Pani Agnieszka jest znana chociażby z pysznych tortów i liczymy, że powstające w tych wnętrzach wypieki staną się kolejną wizytówką tego miejsca.

„Na słodką nutę” zastąpi funkcjonującą w tym miejscu od 2019 roku „Zmianę Klimatu”.

– Liczyliśmy, że poprzedniemu najemcy uda się dopełnić pięcioletni czas najmu, ale mamy świadomość, że czas dla gastronomii jest bardzo trudny- przyznaje dyrektor Jacek Kowalczyk. Przychylamy nieba, bo zależy nam, żeby ta powierzchnia była wypełniona. To doskonałe uzupełnienie do funkcjonujących tu trzech instytucji kultury.

„Zmianę Klimatu” tworzyli Kasia Zielińska Jaworska i jej mąż Łukasz Jaworski. W budynku OBK za ich sprawą udało się zorganizować kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, a wystąpili m.in. Karolina Czarnecka, Moriah Woods, Peter J. Birch, Rat Kru, Maja Koman, czy Krzysztof Skiba. „Zmiana Klimatu” zawiesiła swa działalność już po powitaniu Nowego Roku. W mediach społecznościowych podziękowali bywalcom tego popularnego miejsca.

– Po kilku latach prowadzenia wraz z mężem Gastronomii Kulturalnej  „Zmiana Klimatu” w Ostrowcu Św. wróciłam do Warszawy na stałe i jestem w trakcie szukania pracy, głównie w zawodzie aktorki- napisała przed kilkoma dniami na swym facebookowym profilu Kasia Zielińska- Jaworska. Jeśli przygotowujecie się do produkcji filmowej , serialowej czy teatralnej i organizujcie casting,  to proszę – pamiętajcie o mnie!

Bistro „Na słodką nutę” ma szansę wystartować już w maju.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *