Dni Otwarte Zespołu Szkół Technicznych w Siennie (zdjęcia)

Mnóstwo młodzieży szkolnej odwiedziło Zespół Szkół Technicznych w Siennie w ramach Dni Otwartych, które zorganizowała szkoła. Uczniowie ósmych klas mogli zobaczyć jak wygląda nauka w szkole, poznać kadrę nauczycielską, a przede wszystkim bogatą bazę dydaktyczną.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty szkolne, po których młodzież oprowadzał kierownik Roman Markiewicz. ZST to ponad 75 lat tradycji. Sienno, choć to niewielka miejscowość, jednak z powodzeniem funkcjonują tu Zespół Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcące założone przez profesora KUL –u, ks. Włodzimierza Sedlaka. Jak mówi dyrektor ZST, Wojciech Kaczorowski, tradycja zobowiązuje, stąd szkoła dzięki współpracy z przedsiębiorcami i realizacją atrakcyjnych projektów podnoszących kompetencje uczniów, wychodzi naprzeciw rynkowi pracy.

-Uczniowie w Szkole Branżowej I Stopnia mogą kształcić się w kierunkach: mechanik pojazdów samochodowych, murarz – tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter instalacji urządzeń sanitarnych, fryzjer, magazynier logistyk, ślusarz. W przyszłym roku planujemy także uruchomienie nowych kierunków. To stolarz i mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych – wylicza dyrektor Wojciech Kaczorowski.

W Technikum uczniowie mogą kontynuować naukę w kierunkach: technik mechanik operator obrabiarek CNC, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik budownictwa, technik handlowiec i technik hotelarstwa. Szkoła ma także bogatą ofertę dla osób dorosłych. To liceum ogólnokształcące, szkoła branżowa II stopnia oraz szereg kursów w zawodach- spawacz, rolnik, blacharz samochodowy, monter zabudowy, mechanik pojazdów, mechanik motocyklowy, magazynier logistyk, operator obrabiarek.

-Naszymi atutami są nowoczesne pracownie, profesjonalne pomoce dydaktyczne, internat, stołówka szkolna, warsztaty szkolne, ośrodek egzaminacyjny i stacja kontroli pojazdów. Naszym uczniom oferujemy również bezpłatne prawo jazdy kategorii B/c i T, na ciągniki, certyfikaty spawalnictwa, gdzie w tym zakresie współpracujemy z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach. Nasi uczniowie uczestniczą także w praktykach zagranicznych w Niemczech, Irlandii i Norwegii w ramach realizowanego projektu „Erasmus”, gdzie nie tylko podnoszą swoje kompetencje zawodowe, ale także doskonalą języki obce i poznają standardy europejskiego rynku pracy. W naszej szkole  oferujemy także zajęcia praktyczne w Centrum Edukacji Technicznej HASS, które cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi dyrektor W. Kaczorowski.

Uczniowie szkoły uczestniczyli także w projekcie marszałkowskim Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego, co gwarantowało płatne staże w czasie wakacji, a także udział w  kursach operatora dronów oraz patent żeglarza – sternika. Jak zaznacza dyrektor Wojciech  Kaczorowski, szkoła wciąż poszukuje  projektów i możliwości dofinansowania do atrakcyjnych kursów i szkoleń młodzieży, które uwzględniają współczesne potrzeby rynku pracy oraz umożliwiają rozwój i nabycie nowych umiejętności przez młodych ludzi. Organizatorzy Dni Otwartych zadbali o liczne atrakcje dla uczestników. Oprócz możliwości sprawdzenia rozmaitych umiejętności, nie zabrakło rozgrywek sportowych oraz integracji przy grillu.

fIV/2023

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *