Koła Gospodyń Wiejskich pod Biało – Czerwoną

Starosta Marzena Dębniak w parku Pałacu Wielopolskich obchodziła Święto Flagi wraz z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu ostrowieckiego. Inicjatorem wydarzenia było KGW „Kalina” z Nietuliska Dużego, które zaproponowały rajd rowerowy do Muzeum w Częstocicach, a jego finałem była patriotyczna majówka. Do muzealnego parku dotarły KGW z Bodzechowa, Goździelina, Janika, Jędrzejowa, Jędrzejowic, Magonii, Nietuliska Dużego, Nietuliska Małego, Szewny, Szwarszowic i Miłkowskiej Karczmy. Wszyscy, przy akompaniamencie akordeonu odśpiewali uroczyście Mazurka Dabrowskiego, potem Rotę oraz inne pieśni patriotyczne, których echo niosły drzewa po pałacowym parku.

-Chcemy integrować inne koła z gmin powiatu ostrowieckiego, stąd poprosiłyśmy o patronat panią starostę. Każdego roku inaczej obchodzimy Święto Flagi. Pięć lat temu zakupiłyśmy sto drzewek kaliny i sadziłyśmy w Nietulisku Dużym, innym razem rozdałyśmy 50 flag, śpiewałyśmy także hymn w ruinach walcowni. W ubiegłym roku na łące zorganizowałyśmy montaż poetycki o polskiej fladze. Chcemy powrócić do majówek patriotycznych, takich jakie były w dawnych czasach, aby integrować się w duchu miłości do naszej Ojczyzny – mówiła Teresa Wykrota, przewodnicząca KGW Kalina.

Majówka w parku Pałacu Wielopolskich była niezwykłym przeżyciem i pozostawiła w uczestnikach wiele niezapomnianych wrażeń.

Marzena Dębniak starosta ostrowiecki: Dziękuję wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich za przybycie, a KGW „Kalinie” za inicjatywę. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej, integracyjnej majówce, a wydarzenie wpisze się na stałe w życie powiatu ostrowieckiego.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *