Zostali zatrzymani do odbycia kary

W dniu 9 maja 2023 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane do odbycia kary.

-Jako pierwszy z wolnością na 15 dni pożegnał się 39-letni ostrowczanin -mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KKP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Ostrowcu Świętokrzyskim, za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kolejno na listę osób zatrzymanych trafił 46-latek. Jak ustalili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie, był on poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową Białystok w celu ustalenia miejsca pobytu. Po czynnościach procesowych został on zwolniony. Trzecim zatrzymanym był 42-latek. Ostrowczanin musi „odpokutować” karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Był on poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W dniu 8 maja 2023 r. zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

-Jako pierwszy w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego wpadł 49-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego musi on odpokutować karę 49 dni pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 42-latka. Mieszkaniec gminy Kunów za to samo przestępstwo za kratkami spędzi 7 miesięcy. Trzecim z zatrzymanych mężczyzn był 37-latek z terenu naszego miasta. Mężczyzna stawił się do ostrowieckiej komendy na policyjny dozór. W trakcie jego podpisywania okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Jak ustalili mundurowi decyzją ostrowieckiego sądu dłużnik alimentacyjny w odosobnieniu spędzi najbliższe 3 miesiące.

Podczas minionego weekendy ostrowieccy stróże prawa zatrzymali 44-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez miejscowy sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości trafi do więziennej celi, gdzie odbędzie karę 4 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z ogniwa patrolowo -interweniującego zatrzymali też 30-latkę. Ostrowczanka poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia oraz zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy we Włoszczowie. Kobieta  z wolnością za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu pożegnała się na ponad rok.

Inny zatrzymany mężczyzna, 40-latek, był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez ostrowiecki sąd. W odosobnieniu za kierowanie gróźb karalnych spędzi najbliższe 5 miesięcy.    (w)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *