Hala sportowa i świetlica wiejska w Boleszynie

Na tę wiadomość społeczność szkoły oraz miejscowości Boleszyna czekała bardzo długo. Już niebawem ruszy budowa hali sportowej wraz z zapleczem na świetlicę przy PSP w Boleszynie. Kilka dni temu wójt gminy Krzysztof Gajewski, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Bogumiły Bugaj, podpisał umowę z prezesem firmy wykonawczej “Kompens” w Kielcach, Ignacym Majewskim. Wartość projektu to 5.756.225,00 złotych, w tym dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego – 4.980.000,00 złotych. Jak informuje wójt Krzysztof Gajewski, zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

-Firma na obecnym etapie przystępuje do pozyskania pozwolenia na budowę. Szacuje się, że prace budowlane rozpoczną się we wrześniu 2023 i zakończą do połowy przyszłego roku. Obiekt będzie posiadał powierzchnię użytkową 605 metrów kwadratowych i będzie podzielony na dwie części: salę gimnastyczną i świetlicę wiejską – mówi wójt Krzysztof Gajewski.

Sala gimnastyczna, z szatnią, magazynem, pomieszczeniem gospodarczym, toaletami i aneksem kuchennym, zlokalizowana będzie na parterze budynku szkoły. Będzie także wyposażona w niezbędny sprzęt, w tym dwie bramki do gry w piłkę nożną, dwa systemowe kosze do gry w piłkę koszykową, systemową siatkę z słupkami do gry w piłkę siatkową, materace, ławki 35 na 200cm, bariery ścienne ochronne, siatki ochronne okien, kurtyna umożliwiająca dzielenie sali gimnastycznej na dwie części.Uczniowie będą mieli do dyspozycji także kompletnie umeblowaną szatnię, oraz łazienki
i prysznice przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Pomieszczenie świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym zostanie także wyposażone w niezbędny sprzęt, w tym
sprzęt gospodarstwa domowego (lodówka, mikrofalówka, piekarnik, kuchenka, okap, zmywarka,), telewizor 75 cali, stoły drewniane, krzesła, szafy gospodarcze i szatniowe, ściany wizerunkowe.

Cały obiekt będzie dostosowany także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. .Nowe obiekty nie tylko wzbogaca ofertę szkoły, ale będą też służyć integracji lokalnej społeczności. Jesienią 2021 roku przy szkole w Boleszynie oddane zostało nowoczesne boisko z infrastrukturą, które znakomicie służy dzieciom i młodzieży szkolnej w rozwijaniu sportowych pasji. Nowa hala sportowa wraz ze świetlicą za kilka miesięcy będą z pewnością ulubionymi miejscami aktywności i kreatywności uczniów i społeczności lokalnej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *