Naczelnik ostrowieckiej „drogówki” zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

W dniu 14 maja 2023 r., o godz. 16.45, w Starej Dębowej Woli, naczelnik Wydziału Ruchu ostrowieckiej komendy, nadkomisarz dr Dominik Kowalski podczas patrolowania dróg służbowym motocyklem w miejscowości Stara Dębowa Wola zwrócił uwagę na kierującego motorowerem.

-Mężczyzna na widok mundurowego szybko zawrócił i zaczął oddalać się w przeciwnym kierunku –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusz natychmiast postanowił zatrzymać go do kontroli, jednak motorowerzysta nie zwracając uwagi na użyte przez mundurowego sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został on zatrzymany. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Tarłów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Stracił on prawo jazdy, a dowód rejestracyjny jednośladu został zatrzymany  za nieprawidłowy stan techniczny.

Teraz ze swojego zachowania 18-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *