Pielęgniarska misja i powołanie

Podczas naukowego seminarium dotyczącego transplantologii, które odbyło się w Akademii Nauk Stosowanych im. J. Gołuchowskiego, obchodzono przypadający 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki.

Gospodarze spotkania i zaproszeni goście skierowali wiele serdecznych słów do przedstawicieli tego zawodu. Rektor ANS, dr Paweł Gotowiecki podkreślił znaczenie Wydziału Pielęgniarstwa w profesjonalnym edukowaniu i przygotowaniu do wykonywania tej szczególnej misji.

Podniosłym momentem było wręczenie odznaki honorowej za zasługi dla ochrony zdrowia, przyznanej decyzją ministra zdrowia. Za szczególne zasługi w działalności na rzecz promocji zdrowia odznakę odebrała dr nauk o zdrowi Katarzyna Kowalska. Za szczególne zasługi w działalności dydaktycznej i zawodowej odznakę odebrała dr nauk o zdrowiu, Agnieszka Pawłowska –Muc. Za szczególne zasługi w działalności dydaktycznej i zawodowej odznakę odebrał dr nauk medycznych Jerzy Stanisławek. Za szczególne zasługi w działalności samorządu aptekarskiego oraz działania na rzecz promocji zdrowia odznakę odebrała mgr Ewelina Walus. Odznaczeni odebrali również gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych.

Zaproszeni goście zwrócili także uwagę na pracę pielęgniarek, jako misję pełną wyzwań i szczególne powołanie do tego zawodu. Celem obchodzonego święta jest docenianie pielęgniarek i położnych, które ogrywają kluczową rolę w zapewnieniu opieki pacjentom na całym świecie. Stąd też jest to odpowiedzialna profesja i zawód zaufania społecznego.

Jak podkreślała starosta Marzena Dębniak, to misja pełna poświęcenia i empatii. Do życzeń dla białego personelu oraz gratulacji odznaczonym przyłączyli się także członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak oraz Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki: Cieszy mnie, że Akademia Nauk Stosowanych kształci młodych ludzi na kierunku Pielęgniarstwa. To trudna praca wymagająca poświęcenia, zaangażowania i niezwykłej empatii. Tego zawodu bez powołania nie da się praktykować. Z okazji obchodzonego święta życzę wszystkim pielęgniarkom oraz studentom tego kierunku wytrwałości, aby to powołanie w was nie zanikło, zadowolenia z obranej drogi zawodowej oraz wszystkiego najlepszego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *