Zawieszony prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego trafił do aresztu

Funkcjonariusze CBA zatrzymali podejrzanego Jarosława G. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pojawiły się nowe dowody obciążające samorządowca. Decyzją Sądu trafi do aresztu na 3 miesiące.
Samorządowiec doprowadzony do prokuratury
W poniedziałek (22.05) funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA zatrzymali podejrzanego Jarosława G. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Czynności zostały przeprowadzone w związku z nowymi okolicznościami ujawnionymi przez śledczych w tej sprawie. W marcu 2023 r. samorządowiec usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej.
Monety za blisko 1,7 mln złotych
Podejrzanemu Jarosławowi G. prokurator przedstawił dodatkowo zarzuty nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez świadka sprzedaży podejrzanemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł. Monety te zostały zabezpieczone w mieszkaniu podejrzanego w toku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA w marcu br. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2021-2023 poprzez zatajenie faktu zakupu tych monet.
Wniosek o tymczasowe aresztowanie
W związku z przedstawionymi zarzutami prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. Dziś w godzinach nocnych Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach postanowił uwzględnić ten wniosek i tymczasowo aresztować podejrzanego na okres 90 dni.
Zespół Prasowy CBA

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zawieszony prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego trafił do aresztu

  • 25 maja 2023 at 12:52
    Permalink

    Super miasto, co ma prezydenta w pierdlu. Laurka wystawiona mieszkańcom.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *