Policjant uratował życie 71-latkowi

W dniu 24 maja 2023 r. po południu dyżurny opatowskiej komendy odebrał telefon od mężczyzny, który dziękował za uratowanie życia jego taty, mieszkańca gminy Ożarów.

-Z relacji rozmówcy wynikało, że policjant, który przyjechał w swoich sprawach prywatnych, usłyszał w pewnym momencie huk i zamieszanie na podwórku –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Okazało, że mający 71 lat tata rozmówcy, wyszedł przed dom, gdzie przewrócił się uderzając głową o twardą nawierzchnię i stracił przytomność. Mł. asp. Łukasz Siejka niezwłocznie sprawdził stan poszkodowanego, ocenił funkcje życiowe, ułożył mężczyznę w bezpiecznym miejscu i pozycji umożliwiającej monitorowanie jego stanu. 71-latek trafił do szpitala. Informujący o tej sytuacji syn poszkodowanego przyznał, że sam nie wiedziałby, jak postąpić i nie udzieliłby tacie rzetelnej pomocy, a opanowanie, profesjonalizm i znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przez policjanta przyczyniło się do uratowania życia jego taty i zminimalizowania skutków upadku.

Mł. asp. Łukasz Siejka pełni funkcję dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Opatowie. Czynności ratowania życia podjął się podczas swojego urlopu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *