Do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w Boksycce

Jest wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie 37-letniego Piotra M., podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniosło pięć osób jadących Fiatem Punto. Szósta ofiara tego wypadku walczy o życie. Tragedia wydarzyła się w dniu 28 maja 2023 r. o godz. 4.37, w Boksycce na drodze krajowej nr 9. Prokuratura ostrowiecka zarzuca Piotrowi M., kierowcy mercedesa, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków.

-Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. 4125-4.Ds.1042.2023 przeciwko Piotrowi M. (lat 37) podejrzanemu o spowodowanie w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym –informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.. W toku śledztwa – w oparciu o przede wszystkim zeznania świadków, wyniki oględzin miejsca wypadku i pojazdów w nim uczestniczących oraz dokumentację medyczną – ustalono, że co następuje, że do zdarzenia doszło 28 maja 2023 r., ok. godz. 5.30, w miejscowości Boksycka na drodze krajowej nr 9,  w powiecie ostrowieckim. 37-latek kierujący pojazdem marki Mercedes, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Fiat, którym podróżowało 6 osób. W następstwie zderzenia śmierć ponieśli kierowca Fiata i czworo pasażerów tego auta, a jeden pasażer tego auta i kierowca Mercedesa z obrażeniami trafili do szpitali.

Pod nadzorem prokuratora wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Przesłuchano też pierwszych świadków. Ustalono, że kierowca Mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Trwa przeprowadzanie sekcji zwłok.

W dniu 29 maja 2023 r. prokurator przedstawił Piotrowi M. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr M. nie ustosunkował się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Tego samego dnia prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Decyzja Sądu w tym zakresie powinna zostać wydania w dniu dzisiejszym.

W dalszym toku śledztwa kompletowany będzie materiał dowodowy, przede wszystkim pozyskane zostaną ostateczne wyniki badań krwi pobranej od podejrzanego na zawartość alkoholu i narkotyków, a także opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Czyn zarzucany podejrzanemu jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku w Boksycce

  • 31 maja 2023 at 14:30
    Permalink

    No i co ze trafił jak sąd w Ostrowcu zadecydował że nie będzie aresztu. WOLNE SĄDY!!!! PROSTYTUTIA!!!!!!!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *