Podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce, w którym zginęło pięć osób, nie został tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie 37-letniego Piotra M., który zdaniem prokuratury spowodował śmiertelny wypadek w Boksycce. Prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, powiedział, że śledczy nie zgadzają się z postanowieniem sądu. Prokurator zapowiedział wniesienie zażalenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Tragedia wydarzyła się w dniu 28 maja 2023 r. o godz. 4.37, w Boksycce na drodze krajowej nr 9. Prokuratura ostrowiecka zarzuciła Piotrowi M., kierowcy mercedesa, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Krew Piotra M. została przesłana do badań.

-Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. 4125-4.Ds.1042.2023 przeciwko Piotrowi M. (lat 37) podejrzanemu o spowodowanie w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym –poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.. W toku śledztwa – w oparciu o przede wszystkim zeznania świadków, wyniki oględzin miejsca wypadku i pojazdów w nim uczestniczących oraz dokumentację medyczną – ustalono, że co następuje, że do zdarzenia doszło 28 maja 2023 r., ok. godz. 5.30, w miejscowości Boksycka na drodze krajowej nr 9,  w powiecie ostrowieckim. 37-latek kierujący pojazdem marki Mercedes, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Fiat, którym podróżowało 6 osób. W następstwie zderzenia śmierć ponieśli kierowca Fiata i czworo pasażerów tego auta, a jeden pasażer tego auta i kierowca Mercedesa z obrażeniami trafili do szpitali.

Pod nadzorem prokuratora wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Przesłuchano też pierwszych świadków. Ustalono, że kierowca Mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Trwa przeprowadzanie sekcji zwłok.

W dniu 29 maja 2023 r. prokurator przedstawił Piotrowi M. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr M. nie ustosunkował się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Tego samego dnia prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd odmówił tymczasowego aresztowania Piotra M.

W poniedziałek SSO Tomasz Durlej – Rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych, rodzinnych Sądu Okręgowego w Kielcach, powiedział, że podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce znajduje się pod wpływem leków i pozostaje w tzw. półśpiączce, co uniemożliwia jego przesłuchanie i uczestnictwo w czynnościach procesowych.

-Sąd nie mógł uwzględnić wniosku o tymczasowe aresztowanie Piotra M., gdyż nie jest on w stanie uczestniczyć w czynnościach procesowych ani odnieść się do przedstawionych mu zarzutów –powiedział sędzia Tomasz Durlej. Jeśli tylko jego przesłuchanie będzie możliwe, sąd zajmie się wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Prokuratura odmawia udzielania szczegółowych informacji na temat śledztwa. W dalszym ciągu kompletowany jest materiał dowodowy. Oczekujemy na ostateczne wyniki badań krwi pobranej od podejrzanego na zawartość alkoholu i narkotyków, a także na opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Czyn zarzucany podejrzanemu jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce, w którym zginęło pięć osób, nie został tymczasowo aresztowany

  • 1 czerwca 2023 at 09:13
    Permalink

    Bandyci w tym kraju zawsze mogą liczyć na ochronę sądów, nadzwyczajna kasta jest rzeczywiście nadzwyczajna. Kiedy skończą się przywileje dla tych niby lepszych sędziów, lekarzy, nauczycieli, urzędników, celebrytów itd. , którzy wzajemnie się adorują i chronią i udają że pracują i demonstrują jak im strasznie źle w tym kraju. Kabaret.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *