Będą oszczędności na rachunkach za energię

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zakończyła pierwszą część zadania „Budowa OZE- „Systemowe rozwiązania w zakresie ograniczenia zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. Całkowity koszt inwestycji to blisko 13,5 mln zł. z czego 12 milionowe dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład.

– Zakończyliśmy pierwszą część projektu, który pozwoli jednostką Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na oszczędności na rachunkach za energie elektryczną – mówi wiceprezydent Artur Łakomiec. W pierwszym etapie uruchomiono osiemnaście instalacji.

Cała inwestycja polega na montażu 30 kompletów instalacji paneli fotowoltaicznych o zróżnicowanej mocy 33 – 300 kWp na lub wokół budynków użyteczności publicznej  tj. między innymi w placówkach oświatowych, instytucjach kultury i ośrodkach sportowych znajdujących się na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Pozwoli to na znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej i jest kontynuacją działań ograniczających emisję CO2 do atmosfery.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *