Od 12 czerwca nie przejedziemy Starodrożem dawnej „dziewiątki” – trwa inwestycja

Od dziś (poniedziałek) obowiązuje  zmiana organizacji ruchu na odcinku Starodroża dawnej „dziewiątki”. Część drogi będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Tymczasowa organizacja ruchu dzieli inwestycje na dwa fragmenty. Pierwszy odcinek drogi od Boksycki do ul. Grzybowej ( i odwrotnie) będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Na drugim odcinku drogi, od ul. Grzybowej do ul. Kolonia Robotnicza będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Utrudnienia związane są z przebudową odcinka drogi od ul. Kolonia Robotnicza do Boksycki, do skrzyżowania w kierunku Wymysłowa. Jak mówi starosta ostrowiecki  Marzena Dębniak, wyłączenie z ruchu tego odcinka drogi jest konieczne z uwagi na prowadzone prace ziemne, dotyczące  przebudowy przepustów i budowy murów oporowych.  Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać do końca trwania przebudowy czyli do grudnia br. 

W pierwotnym założeniu powiatu ostrowieckiego przebudowa miała dotyczyć całego odcinka Starodroża. Jednak z uwagi na  wysokie koszty  w przetargach,  podyktowane wzrostem cen materiałów i usług, zarząd powiatu zdecydował o wykonaniu najbardziej newralgicznego odcinka drogi, ze zniszczonymi przepustami. Koszt realizowanej inwestycji to 13 milionów 700 tysięcy, w tym dotacja z programu Polski Ład w wysokości 10 milionów 450 tysięcy, zaś 3 miliony 200 tysięcy to środki budżetu powiatu.

Droga jest już oznakowana, a użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność  i rozwagę. 

Marzena Dębniak starosta ostrowiecki ; Na tym odcinku już trwają prace. Mogę jedynie przeprosić za utrudnienia. Dotacje z funduszy zewnętrznych podlegają określonym procedurom  wykorzystania i rozliczenia, stąd też nie mogliśmy tej inwestycji przesunąć w czasie. Kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów ulicą Długą w kierunku Wymysłowa i zachować ostrożność. Cieszę się, że realizujemy to zadanie, które poprawi bezpieczeństwo mieszkańców w tej części powiatu ostrowieckiego 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Od 12 czerwca nie przejedziemy Starodrożem dawnej „dziewiątki” – trwa inwestycja

  • 12 czerwca 2023 at 10:55
    Permalink

    Czy w ramach rekompensaty za utrudnienia w ruchu , po zakończeniu remontu drogi , będzie otwarty bar KRAKUS w lesie przy tej ulicy ?? Nie braknie klienteli w tym lokalu,zwłaszcza latem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *