Pracownicy stacji paliw ujęli nietrzeźwego kierowcę alfy romeo

W dniu 11 czerwca 2023 r., po godz. 10, w Ostrowcu Świętokrzyskim, pracownicy jednej ze stacji paliw zwrócili uwagę na kierowcę auta marki Alfa Romeo, który mógł być pod wpływem alkoholu. Ostatecznie zabrali młodemu mieszkańcowi powiatu lipskiego kluczyki i powiadomili policjantów.

-Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alfy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowu Świętokrzyskim. Okazało się, że 24-latek kierował swoim autem mając blisko promil alkoholu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Blisko 2,5 promila alkoholu miał w swoim organizmie 37-letni kierujący citroenem, który w Kunowie na ulicy Langiewicza najpierw uderzył w znak drogowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znajdujący się w pobliżu pojemnik na odzież używaną i najechał na zaparkowany na poboczu pojazd marki Opel. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Samsonowicza stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że ostrowczanin wsiadł na swój jednoślad mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Pracownicy stacji paliw ujęli nietrzeźwego kierowcę alfy romeo

  • 13 czerwca 2023 at 20:54
    Permalink

    Pół promila na rowerze. To jest nieodpowiedzialność? Małe piwo wypite przez skrajnie nieodpowiedzialnego przestępcę… gratulacje dla stróżów prawa… jednak czuję się bezpieczny w tym pięknym kraju. Mogę spokojnie usnąć

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *