Straciła migiem 900 złotych

W dniu 9 czerwca 2023 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 43-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, która padła ofiarą oszustów.

-Jak wynikało z relacji zgłaszającej dzień wcześniej za pomocą komunikatora społecznościowego skontaktowała się z nią osoba podająca się za jej znajomego –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z treści wiadomości wynikało, że mężczyzna potrzebował pomocy finansowej i poprosił kobietę o wygenerowanie kodu BLIK. 43-latka wygenerowała kod, po czym zatwierdziła operacje na kwotę 900 złotych. Kilka minut później dowiedziała się, że ktoś włamał się na konto jej znajomego i rozsyła wiadomości z prośbą o pożyczkę. Niestety było za późno na zablokowanie transakcji, gdyż pieniądze zostały już wypłacone przez cyberprzestępców.

To kolejny sukces cyberprzestępców. Działają oni w ten sposób, że włamują się na konto portalu społecznościowego danej osoby, a następnie z tego profilu wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Niestety, mimo licznych apeli Policji oraz mediów nie brakuje osób, które padają ofiarą oszustów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *