Malwina Masternak z koncertem „W domu” (zapowiedź, zdjęcia, wideo)

Ostrowiecka wokalistka jazzowa Malwina Masternak wystąpi w rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim z koncertem „W domu”. Towarzyszyć jej będą Inigo Ruiz de Gordejuela (piano) i Andrzej Gondek (gitara). Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godz. 20 na Dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wstęp wolny.


W dniach od 2 do 4 sierpnia Malwina prowadziła też będzie warsztaty muzyczne. Zapisy prowadzone są w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury pod nr tel. 412476419. Recepcja czynna jest odponiedziałku do piątku w godz. od 8 do 15.


Malwinę Masternak, absolwentkę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście oraz renomowanej Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, nie trzeba szczegółowo prezentować naszym czytelnikom. Ale przypomnijmy, że Malwinka naukę w szkole muzycznej zaczęła w wieku 6 lat. Jako trzynastolatka, zaczęła poznawać pracę w teatrze muzycznym w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach głosowych, które wygrywała. Uczyła się śpiewu klasycznego w Szkole Muzycznej im. Ludwika Różyckiego. W 2010 roku rozpoczęła jazzowe studia wokalne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej – Curie. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem lubelski uniwersytet i zdecydowała się na przesłuchanie w Berklee College of Music w Bostonie. Z powodzeniem. Jej najwięksi muzyczni idole ukończyli tę szkołę. Dziś Malwina Masternak jest ambasadorką ukończonej z wyróżnieniem Berklee Global Jazz, koncertowała w wielu słynnych, amerykańskich klubach jazzowych. Wystąpiła ze swoim Global Ensemble w Toronto Jazz Festival. Zrealizowała swoją EPkę, nad którą współpracowała z wieloma świetnymi muzykami. Występowała nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale także w Chinach, Europie i Ameryce Południowej. Nasza wspaniała wokalistka jazzowa może czuć się w pełni zaszczycona otrzymaniem nagrody Okruch Jazzu 2022 za płytę „Perspektywa”. Krążek uznany został również za wokalny debiut roku w kategorii jazz przez portal Muzyczna Hiperprzestrzeń.
Obecnie mieszka ze swoim mężem, również muzykiem, Inigo Ruiz de Gordejuela w Hiszpanii. Malwina Masternak pracuje na uniwersytecie w San Sebastian, gdzie uczy śpiewu jazzowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *