Tajemnicze podróże poszukiwanego 86-latka

W dniu 3 września 2023 r. do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wpłynęła informacja o tym, że z domu w Jankowicach wyszedł starszy mężczyzna, a opiekunowie nie mają z nim żadnego kontaktu ani wiedzy, gdzie może przebywać.

-Policjanci sprawdzali potencjalne miejsca, gdzie mógłby on przebywać –mówi aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzielnicowi nawiązali kontakty również z lokalnymi instytucjami i placówkami medycznymi i to dzięki tej współpracy udało się zlokalizować 86–latka. W dniu 4 września 2023 r. z dzielnicowym asp. Konradem Ozdobą skontaktowała się pracownica Ośrodka Zdrowia w Tarłowie, która poinformowała go, że poszukiwany mężczyzna zgłosił się do lekarza. Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali dzielnicowi, aby potwierdzić przekazaną informację. Po dotarciu na miejsce okazało, że faktycznie jest to mężczyzna ze zgłoszenia.

86-latek był w stanie niezagrażającym życiu i zdrowiu. Z jego relacji wynikało, że przez ostatnie kilkanaście godzin podróżował „okazjami” oraz taksówką pomiędzy Jankowicami, Opatowem i Tarłowem nie wskazując jednocześnie powodów tych wycieczek. Po badaniach lekarskich mundurowi przekazali mężczyznę opiekunom. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *