Laboratoryjny Punkt Pobrań w nowej lokalizacji

Od dziś (poniedziałek) pacjenci zgłaszający się na badania do laboratorium ostrowieckiego szpitala będą korzystać z Punktu Pobrań w nowej lokalizacji – Budynek A , wejście z prawej strony od wejścia głównego  szpitala, przy GVM Carint.

Nowa lokalizacja, z osobnym wejściem i osobną  poczekalnią, zwiększy komfort pacjentów.

-Dotychczasowy Punkt Pobrań, znajdował się w sąsiedztwie poradni specjalistycznych, a z uwagi nakładania się godzin pracy, dochodziło do mieszkania się pacjentów, stąd też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uruchomiliśmy Punkt w nowej lokalizacji, z osobnym wejściem, który zapewni większy komfort pacjentom korzystającym z badań w naszym szpitalu -mówi Dariusz Tumulec,  dyrektor szpitala.

Punkt będzie oznaczony widocznym napisem. Wejście schodami zabezpieczają barierki. Jest także dogodny podjazd (od strony GVM Carint)  dla osób poruszających się na wózku. Przed pomieszczeniem  znajduje się przestronna poczekalnia.

O potrzebie zmiany lokalizacji punktu z uwagi na większy komfort pacjentów mówili także członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska oraz przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, co było wynikiem rozmów z mieszkańcami. A to duże udogodnienie, gdyż zdarza się, że dziennie ze szpitalnego Punktu Pobrań korzysta nawet ponad 150 osób. Stąd też dyrekcja szpitala wprowadziła też inne udogodnienia – Punkt będzie czynny także  w soboty i jest to rozwiązania dla osób pracujących, które mają trudność z wykonaniem sobie badań w dni powszednie. Szpitalne laboratorium jest jednym z dwóch w województwie, gdzie badania wykonywane są na poziomie klinicznym, stąd cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Obecnie dyrekcja placówki jest w trakcie finalizowania prac związanych z internetowym dostępem do wyników badań. Od 18 września Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 7-10, odbiór wyników poniedziałek – piątek w godz. 15 -17. Wyniki z soboty będzie można odebrać w laboratorium szpitala na I piętrze.  Dyrektor D. Tumulec nie wyklucza zwiększenia godzin pracy laboratorium, w zależności od zainteresowania mieszkańców.

Informacje dotyczące odbioru wyników pod nr tel. 41 247 80 00 w. 516

Dyrekcja szpitala za naszym pośrednictwem apeluje do kierowców, aby nie parkowali samochodów na chodniku, przed schodami prowadzącymi do Punktu Pobrań. 

Dariusz Tumulec, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim: Zapraszamy do naszego laboratorium. Jest to laboratorium certyfikowane, spełniające wszystkie normy, z rzeczowymi wynikami. Obecnie jesteśmy na finiszu prac w zakresie systemu informatycznego, który pozwoli pacjentom na odbiór wyników badań drogą elektroniczną, co jest bardzo dużym ułatwieniem. Nasz punkt pobrań będzie czynny również w soboty, w godz. 7 –10, co z pewnością ucieszy osoby pracujące, dla których jest to również duże ułatwienie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *