Lek. med. Bożena Kubicka nowym dyrektorem ds. lecznictwa

W sierpniu br. na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, została powołana lek. med. Bożena Kubicka.

-Jest to mój wybór, bo uważam, że lekarz z tak doskonałą opinią, pracujący w tym szpitalu, bezpośrednio zaangażowany we wszystkie, codzienne bolączki szpitala, sprawdzi się w stu procentach lepiej, niż ktokolwiek, kto przyjdzie z zewnątrz. Dziękuję, pani doktor za przyjęcie tej funkcji, gdyż nie ukrywam, że bardzo ułatwia to codzienną pracę – mówił dyrektor naczelny szpitala Dariusz Tumulec, uzasadniając decyzję.

Doktor Bożena Kubicka zawodowo związana jest z ostrowieckim szpitalem od 29 lat, gdzie pracuje jako znany i ceniony lekarz kardiolog. Podczas spotkania z dziennikarzami przyznała, że nie lubi blasku fleszy. Swoim doświadczeniem zawodowym jest gotowa wspomóc funkcjonowanie szpitala.

-Pracuję w szpitalu od 1994 roku. Mam nadzieję, że wspomogę pana dyrektora w funkcjonowaniu naszej placówki i powiążę te dwie funkcję. Nadal pozostaję na Oddziale Kardiologii, gdzie będę pełnić dyżury. Czasami będę też wspomagać Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jednocześnie z panem dyrektorem zachęcamy studentów kończących studia, przyszłych lekarzy, aby u nas odbywali staże podyplomowe, by u nas robili specjalizację i wiązali z naszym szpitalem swoje życie zawodowe – mówiła zastępca dyrektora ds. lecznictwa Bożena Kubicka.

Jak potwierdza dyrektor Dariusz Tumulec, wciąż ogromnym wyzwaniem jest zatrudnienie młodych lekarzy.

– Obecnie wszystkie szpitalne oddziały pracują. Od 1 września wznowił pracę Oddział Otolaryngologii. Pełną parą pracuje Oddział Okulistyki, który w ubiegłym tygodniu przeprowadził 69 zabiegów zaćmy. Na tę chwilę żadnemu z oddziałów ostrowieckiego szpitala nie grozi zawieszenie. Jednak największym zagrożeniem jest przepracowanie personelu lekarskiego. Trzeba mieć świadomość, że większość lekarzy tego szpitala , to osoby zbliżające się do wieku emerytalnego. Dyżurujemy w większym wymiarze, lecz za chwilę odejdziemy na emerytury i jest to proces nieuchronny, stąd zachęcamy studentów, bo ktoś nas musi zastąpić – dodaje dyrektor Dariusz Tumulec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *