Akt oskarżenia o usiłowanie zabójstwa więcej niż jednej osoby

Prokuratura Rejonowa w Opatowie zakończyła śledztwo o sygn. 4124-0.Ds.364.2023 prowadzone przeciwko Pawłowi R. podejrzanemu o m.in. usiłowanie zabójstwa i Kacprowi D. podejrzanemu o m.in. kradzież z włamaniem. Przeciwko obu podejrzanym prokuratura skierowała już akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.

-W dniu 23 kwietnia 2023 r. Paweł R. i Kacper D. dokonali włamania do domu w Lasocinie, skąd skradli mienie o wartości łącznej 20.500 zł, a w tym trzy jednostki broni palnej oraz 75 sztuk amunicji –informuje prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W dniu 25 kwietnia 2023 roku, tuż przed północą, Paweł R. z jednej ze skradzionych jednostek broni palnej ostrzelał samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby. Kierowca pojazdu o zdarzeniu zawiadomił Policję. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań ustalili osoby powiązane z tymi zdarzeniami i dokonali ich zatrzymania.

W związku z powyższym prokurator przedstawił Pawłowi R. 3 zarzuty, tj. zarzut usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby z zamiarem ewentualnym, zarzut kradzieży z włamaniem i nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji, a nadto kolejny zarzut związany z nielegalnym posiadaniem amunicji. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł R. przyznał się jedynie do trzeciego ze stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia, w których m.in. negował swoją odpowiedzialność za czyny, do których się nie przyznał.

Natomiast Kacprowi D. prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem i nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji. Przesłuchany w charakterze podejrzanego  przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zasadniczo zgodne z ustalonym przebiegiem zdarzenia.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Opatowie zastosował wobec Pawła R. tymczasowe aresztowanie, natomiast wobec Kacpra D. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

W dniu 11 lipca 2023 r. prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżonemu Pawłowi R. grozi kara od 12 do 25 lat pozbawienia wolności oraz dożywotniego pozbawienia wolności, a Kacprowi D. od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolości. Oskarżony Paweł R. pozostaje tymczasowo aresztowany.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *