Siedmiobramkowe zwycięstwo szczypiornistów KSZO na początek sezonu

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SMS ZPRP II Kielce 34:27 (14:13).

KSZO: Piątkowski, Kijewski- Bysiak 5, Sobut 1, Kogutowicz 2, Jurasik 2, Granat 1,Dąbrowski, Konwicki 2, Majchrzak 1, Zadrożny, Chudzik 1, Skuciński 8, Chmielewski 6, Wojkowski 3, Jagiełło 2. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 6 min. Karne: 6/5.


SMS: Kaleta, Łapot – Pilz 1, Chłopek 4, Biesiadecki 1, Kula 4, Tobera 3, Stawowy 3, Flak 5, Sondej 4, Wojsa 2, Skiba. Trener: Mariusz Jurasik.

Kary: 6 min. Karne: 3/3.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Widzów: 250.

Piłkarze ręczni KSZO rozpoczęli nowy sezon planowo od pewnej wygranej z drugim zespołem kieleckiej SMS.

Pomarańczowo-czarni tylko w I połowie mieli problemy z szybko grającymi rywalami, którzy przez długą część tej odsłony meczu prowadzili jedną i dwoma bramkami, a w ich bramce dobrze spisywał się wychowanek naszego klubu, Kacper Kaleta. Dwa trafienia Filipa Chmielewskiego i Łukasza Majchrzaka przy ani jednym rywali w końcówce pierwszych 30 minut zapewniły nam jednak jednobramkowe prowadzenie, z którym  podopieczni trenera Tomasza Radowieckiego zeszli na przerwę do szatni.

Tak naprawdę losy meczu rozstrzygnęły się między 40, a 45 minutą spotkania, kiedy to nasz zespół podwyższył prowadzenie na 25:20. Ostatni kwadrans również należał do KSZO, który wykorzystywał dobrą grę między słupkami Kaspra Kijewskiego i raz za razem wyprowadzał skuteczne kontrataki. Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła różnicą siedmiu bramek.

W ostrowieckim zespole zadebiutował Krystian Jurasik. Co ciekawe, po przeciwnej stronie barykady stanął jego tata Mariusz Jurasik, który jest szkoleniowcem młodych kielczan w pierwszoligowych rozgrywkach. Górą był syn, który w swym pierwszym meczu o punkty pokazał się z dobrej strony. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *