Ruszyła budowa windy przy II LO im. J. Chreptowicza

Już niebawem uczniowie II LO im. J. Chreptowicza będą mogli korzystać z windy. Inwestycja jest dedykowana osobom z niepełnosprawnościami. Kilka dni temu członkowie zarządu powiatu –  Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec podpisali umową z wykonawcą  -Cezarym Żelazowskim   

na realizację zadania. Zadowolenia z realizacji inwestycji nie kryli członkowie zarządu  powiatu ostrowieckiego.  

 -Cieszymy się, że przełamujemy pewnego rodzaju bariery,  i że liceum będzie pierwszym, w którego murach można mówić o tego typu udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy pani  dyrektor Małgorzacie Góreckiej – Smolińskiej  za to, że skutecznie dąży do wytyczonych  celów, a to jest najważniejsza rzecz dla nas, jako zarządu powiatu, a także  dla przewodniczącego Rady Powiatu  i radnych, że możemy wspierać te inicjatywy  i wychodzić naprzeciw zapotrzebowaniu naszych jednostek.  Dla nas najważniejszy jest człowiek, jego oczekiwania i potrzeby, które są także bliskie naszemu sercu, dlatego cieszymy się, że możemy te inwestycje realizować. A winda, to  już kolejna inwestycja,  po cieszącej się dużym zainteresowaniem cyberklasie, nowoczesnej pracowni językowej, czy też wirtualnej strzelnicy. To wszystko służy poprawie warunków nauki młodych ludzi, pracy kadry nauczycielskiej oraz budowaniu dobrej atmosfery w szkole – mówiła Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu ostrowieckiego.    

-Jest to cenna i potrzeba szkole inicjatywa otwierająca drogę do nauki młodym ludziom z niepełnosprawnościami w społeczności szkolnej. Wykonawca na realizację zadania ma czas do 31 stycznia 2024 roku. Zakres prac obejmuje budowę windy zewnętrznej, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, adaptację pomieszczenia na pierwszym piętrze na łazienkę dla osób z niepełnosprawnościami. Winda będzie docierać na wszystkie kondygnacje. Cieszymy się z realizacji tego zadania – mówił Łukasz Dybiec, członek zarządu powiatu ostrowieckiego.

Wartość inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych, w tym 165 tysięcy stanowi  dofinansowanie  z PFRON, pozostała kwota w wysokości ponad  647 tysięcy  to pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego, która zostanie umorzona w 40 procentach. Budowa windy ruszyła zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą. Jej finał planowany jest za cztery miesiące.       

II Liceum Ogólnokształcące w ubiegłym roku obchodziło 110 -lecie istnienia. Szkoła doskonale łączy ducha tradycji z nowoczesnością, realizując innowacyjne przedsięwzięcia, a także otwierając przed młodymi ludźmi nowe możliwości. Z budowy windy cieszyła się także dyrektor Małgorzata Górecka – Smolińska, która zabiegała o to zadanie. Jak mówili uczniowie,  w szkole  najważniejsza jest  atmosfera, którą nasyca empatia oraz fajne nastawienie kadry nauczycielskiej do młodych ludzi, by spełniać ich marzenia.  To pozwala nie tylko na rozwijanie pasji i  umiejętności, ale także na budowanie więzi, tworzenie wyjątkowych relacji, tak potrzebnych w dorosłym życiu.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ruszyła budowa windy przy II LO im. J. Chreptowicza

  • 26/09/2023 at 20:07
    Permalink

    Takie rzeczy powinno sie robic kompleksowo. Aby obnizyc koszty i zeby to w ogole mialo jakis glebszy sens. Robienie sobie pijaru z czegos co juz dawno powinno byc zrobione wyglada slabiutko. Dobrze ze w ogole, ale to troche pompowanie materaca na plazy gdy na horyzoncie na morzu tonie statek. Moze pomoze, z tym ze nie napewno. Za moich czasow w szkole, gdy ktos np. zamal sobie noge i nie mogl sobie poradzic z chodzeniem po schodach wnosilismy go i byl nawet z tego nie zly moment, raczej ku temu, do wykazania sie fajnoscia, lub bardzo zadko ojszczymurkowstwem. Nadymanie sie w traby ze to cos niezwyklego nie przystoi zwlaszcza szkole. Chyba ze chodzi o to ze w ogole. Jednak mimo to nasuwa sie na mysl – wreszcie ktos pomyslal. Jednak, jak zawsze dalo sie pomyslec lepiej, taniej, jesli by pomyslec tez o innych, bardziej kompeksowo i z pewnoscia bylo by efektywniej za mniej. Dziwne ze nikt do tad nie wpadl na pomysl aby w okamerowanym miejscu postawic chocby najtansze stojaki na rowery w wystarczajacej liczbie. Groszowa inwestycja, a z pewnoscia bardziej urzyteczna niz prawdopodobnie ta winda, ktorz zapewnwe szybko sie zepsuje, lub trzeba bedzie przy niej postawic straznika, zeby oszolomstwo jej nie zdemolowalo. Ta szkola nie slynie z oszolomstwa,wrecz przeciwnie, ale jeden taki, podobnie jak zlodziej, czy szkodnik rowerow zawsze sie znajdzie. Nie wiem czy ktos dostal dyche za ten pomysl, ale i tak dobrze ze nie wpadli na to zeby zrobic 270 toalet, wiadomo z jakiego powodu. Nie chce odbierac powagi i potrzeby tego, to jest dobry pomysl. Ale znam wiecej takich miejsc gdzie by to bylo bardziej urzyteczne. Zwlaszcza jesli mamy skromny, nie dopinajacy sie, czy nie wystarczajacy na zbyt wiele budrzet. Chocby znam szkoly ktore maja wiecej pieter.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *