Sukcesy lekkoatletów UKS Czwórka (zdjęcia)

W dniach od 23 do 24 września w Słubicach odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski – U16 . W zawodach tych Ostrowiec Świętokrzyski reprezentowała dwójka zawodników UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski.

Dominika Karwacka, na co dzień uczennica Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim,  w stawce 20 finalistek w konkurencjach rzutowych zajęła 9 miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 29,16 m  oraz w pchnięciu kulą 13 miejsce z wynikiem 10,69 m.

Karol Dąbrowski, uczeń Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, w stawce 40 finalistów  konkurencji biegowych zajął 13 miejsce w biegu na 300 m przez płotki z wynikiem 42,04 sek. (rekord życiowy) oraz w biegu na 300 m 18 miejsce z wynikiem 37,57 sek. (rekord życiowy).

Wyniki naszych młodych lekkoatletów należy odebrać bardzo pozytywnie. Bez kompleksów rywalizowali z młodzieżą posiadającą komfortowe warunki do uprawiania lekkiej atletyki. Miejmy nadzieję, że budowa stadionu sportowego z bieżnią lekkoatletyczną przy ZSOMS przywróci znów blask ostrowieckiej lekkoatletyce, która w XX wieku była znaczącą sekcją sportową w naszym mieście. Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują za nieocenioną pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski: Zarządowi Powiatu Ostrowieckiemu, ostrowieckiemu przedsiębiorcy Henrykowi Krasce oraz rodzicom zawodników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *