Uratowali mężczyznę po wybuchu gazu

W dniu 15 października 2023 r., w miejscowości Malżyn w gminie Lipnik, po wybuchu gazu zawalił się budynek mieszkalny. Sierż. sztab. Jakub Wywiał oraz st. sierż. Krzysztof Kordyka, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce tragicznego zdarzenia, przystąpili do sprawdzenia gruzowiska, gdzie pod stertą elementów budynku znaleźli mężczyznę.

-Funkcjonariusze odrzucali gruz i elementy konstrukcyjne budynku oraz cały czas utrzymywali kontakt z poszkodowanym –mówi aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Do działań ratowniczych dołączyli strażacy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt. W rezultacie podjętych działań mężczyzna został wydobyty, a następnie w stanie zagrażającym życiu przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego. Interweniujący policjanci ustalili, że poszkodowanym mężczyzną jest 49-letni właściciel budynku. Z jego relacji wynikało, że w godzinach porannych zamierzał przygotować sobie posiłek na kuchence gazowej, a kiedy chciał uruchomić palnik doszło do wybuchu. Jak ustalono w trakcie późniejszych oględzin, przyczyną zdarzenia mogła być nieszczelność instalacji gazowej.

Dzięki zdecydowanym działaniom sierż. sztab. Jakuba Wywiała i st. sierż. Krzysztofa Kordyki błyskawicznie udało się dotrzeć do przysypanego mężczyzny, a tym samym udzielić mu niezbędnej pierwszej pomocy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *