Ostrowieccy policjanci ujęli włamywacza

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 52–latka. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego  podejrzany jest o kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz piwnicy w jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu Ogrody.

 -Włamanie do mieszkania miało miejsce kilka dni temu –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem włamywacza padły m.in. różnego rodzaju elementy metalowe oraz piecyk gazowy. Do kolejnego przestępstwa doszło w dniu 16 października 2023 roku, kiedy to nieznany sprawca włamał się do jednej ze znajdujących się tam piwnic, skąd dokonał zaboru podobnego asortymentu. Łącznie pokrzywdzeni wycenili wartość strat na kwotę ponad 1.500 złotych. 

W dniu 18 października 2023 roku 52-letni ostrowczanin został dowieziony do ostrowieckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *