Miejskie Centrum Kultury zaprasza

W sali KINA ETIUDA CTH odbędą się jeszcze w tym roku:

18 listopada godz. 19 Daniel Midas z programem „Pokaz magii”,

Daniel Midas – odkrycie Internetu roku 2022. Komik, którego „Szopkę dla reportera” oglądają już wszyscy. Prywatnie – bardzo pozytywny i zawsze uśmiechnięty chłopak. Gość ma dwa metry wzrostu, więc jak go poprosicie to pewnie zdejmie Wam coś z górnej półki.


21 listopada godz.19 spektakl „Barbaricum” Kielecki Teatr Tańca, grupa DYM,

Jest to taneczno-muzyczne widowisko zawierające opowieść o barbarzyńcach ze środkowej Europy, dawnych mieszkańcach krainy na północ od Karpat. Warstwa muzyczna została stworzona przez Piotra Stefańskiego i Emilię Annę Tuśnio -liderów grupy DYM i stanowi dźwiękowy portal, przez który widzowie przenoszą się do II wieku naszej ery – czasów epoki żelaza, gdy na ziemi świętokrzyskiej płonęły setki dymarek. Ludzi zamieszkujących kiedyś ten obszar niektórzy nazywają Wandalami, a ich dorobek materialny archeolodzy określają mianem kultury przeworskiej.

Przechodząc przez artystyczny portal zanurzamy się w elementy charakterystyczne dla tej kultury, poznając wyrażone dźwiękiem i ruchem obyczaje oraz ówczesne wierzenia.

Bilety w cenach 50 zł, 40 zł i 20 zł (miejsca na prawym i lewym balkonie o ograniczonej widoczności sceny) do nabycia w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury przy ul. Siennieńskiej 54, kasie kina w OBK, kasie kina Etiuda przy Alei 3 Maja 6 oraz na portalu https://bilety.mck.ostrowiec.pl

Fot. B.Kruk

Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK: –To nasza kolejna propozycja i zarówno jedno z ciekawszych wydarzeń, gdzie na scenie oprócz Kieleckiego Teatru Tańca zobaczymy grających na żywo muzyków grupy DYM z doskonale znanym Piotrem Stefańskim na czele. To element projektu „Przestrzenie Sztuki”


25 listopada  godz. 18 Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.  To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.

29 listopada godz. 17 i 19.30 spektakl „Serca na odwyku”,

„Serca na odwyku”- to komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod… „Serca na odwyku” – to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi, grający w wielu hitach teatralnych i filmowych. Serca na odwyku to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widza do łez! Obsada: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela.

Bilety do nabycia online na portalach kupbilecik.pl, biletyna.pl lub bilety.mck.ostrowiec.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *