Siatkarek KSZO SMS awans o dwa oczka w tabeli

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – UKS „Sokół 43” AZS AWF Katowice 3:0 (25:23, 27:25, 25:19).

KSZO SMS: Mich, Kryoruchko, Werocy, Gruchaj, Pawlik, Kłosowska, Jabłońska (libero) oraz Mendzelewska (libero), Orzechowska, Nowak. Trener: Piotr Brodawka. 

AZS AWF Katowice: Kolanek, Lipowczan, Cisowska, Drożdzińska, Seweryn, Poks, Murdzek (libero) oraz Milewska, Sokalska. Trener: Paweł Głowik.

MVP: Aleksandra Mich (KSZO)

Sędziowali: pierwszy sędzia – Szymon Marciniak, drugi sędzia – Konrad Pawlik.

Mecz trwał: 101 min.

 Po czterech porażkach nasza drużyna przerwała złą passę i w konfrontacji z beniaminkiem rozgrywek udowodniła swą wyższość, przesuwając się w tabeli z 7 na 5 miejsce.

Pierwsze, dwie partie meczu nie należały jednak do łatwych. W obu siatkarki KSZO SMS musiały „gonić” wynik.

W I secie przegrywały 1:7, 5:10 i 11:17, ale wyrównały w końcówce na 22:22 i w trzech z czterech kolejnych akcji zdobyły punkty, obejmując prowadzenie w meczu.

W II secie początkowo podopieczne Piotra Brodawki prowadziły 5:1, ale później było 10:10 oraz 16:18 i 19:21. Znów jednak końcówka partii należała do młodych ostrowczanek, choć to rywalki miały dwie piłki setowe w górze.

Prowadzenie 2:0 nieco odebrało wigor akademiczkom z Katowic, które już w III secie tak nie walczyły i popełniały coraz więcej błędów. KSZO SMS od stanu 10:10 seryjnie zdobywał punkty, w końcu obejmując prowadzenie 20:14 i nie dając rywalkom szans na zmianę wyniku.

Po meczu zarówno Aleksandra Mich, jak i Daria Nowak były przekonane, że ta wygrana przywróci lepszą atmosferę w zespole i pozwoli z wiarą przystępować do kolejnych spotkań. Najbliższe z nich nasz zespół zagra 25 listopada zagra z Popradem w Starym Sączu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *