Komisja rewizyjna skontroluje opatowski szpital

Zarząd Powiatu Opatowskiego zobowiązał Komisję Rewizyjną Rady Powiatu do przeprowadzenia kontroli w szpitalu w Opatowie.
Komisja miałaby się dowiedzieć m.in. czy szpital kontynuuje świadczenia zdrowotne w szczególności z zakresu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ma sprawdzić sprawność tomografu komputerowego oraz aparatury do wykonywania badań RTG, a także liczbę pielęgniarek na oddziałach oraz w przychodniach specjalistycznych i liczbę lekarzy. Co ważne, komisja ma poznać liczbę pielęgniarek i lekarzy w czasie hospitalizacji pacjentki, która zmarła w szpitalu 17 września oraz wystąpić do Prokuratury Rejonowej w Opatowie o przekazanie wyników sekcji zwłok zmarłej pacjentki.
-Uważam, że komisja nie może odpowiedzieć na te pytania, gdyż nie jest kompetentna -uważa radny Tomasz Staniek. NFZ prowadzi kontrolę od 3 miesięcy. tymczasem zarząd powiatu obudził się z letargu i zamiast poczekać na wynik kontroli chce, aby komisja rewizyjna odpowiedziała na pytania w ciągu godzinnego posiedzenia.
Radny T. Staniek w odpowiedzi usłyszał zarówno od przewodniczącej komisji rewizyjnej Marii Serwinowskiej, członka komisji Anety Bławat, jak i przysłuchującej się obradom prawnik starostwa powiatowego w Opatowie Eweliny Płatek -Kosior, że komisja nie będzie kontroli przeprowadzała samodzielnie. Może i powoła w tej sprawie ekspertów.
-Myślę, że kancelarie mają wystarczającą wiedzę, aby ocenić czy liczba lekarzy jest odpowiednia, czy nie – podkreśliła E. Płatek -Kosior. Komisja będzie pracować przede wszystkim na kanwie raportu NFZ. To nie jest za późne działanie, tylko działanie w czasie.
T. Staniek dopytywał, dlaczego nikt z pozostałych radnych komisji rewizyjnej nie reagował w przypadku narastającej sytuacji w szpitalu? Na co przewodnicząca komisji odpowiedziała, aby radny nie uprawiał polityki.
Podobnie zareagowała A. Bławat, prosząc o nie wprowadzanie polityki na obrady komisji. Komisja większością przegłosowała wniosek do Rady Powiatu o wydanie upoważnienia, w celu przeprowadzenia kontroli w szpitalu oraz projektu przedmiotowej uchwały.

jbo

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Komisja rewizyjna skontroluje opatowski szpital

 • 28/10/2016 at 11:13
  Permalink

  Chyba już wszystkich przestały dziwić te kontrole na kontroli. Póki co jedynymi którzy pomagają pacjentom są ośrodki Dializy, a reszta tylko się doczepia i przeszkadza

  Reply
 • 28/10/2016 at 11:27
  Permalink

  Jak ten szpital ma normalnie funkcjonować, kiedy cały czas jest w nim jakaś kontrola. To nie jest biuro rachunkowe w którym najważniejsze są papiery tylko placówka opieki medycznej. Ciągłe kontrolowanie nic nie daje a przez to ucierpią tylko pacjenci.

  Reply
 • 29/10/2016 at 19:31
  Permalink

  Osobiście ze względu na silne problemy zdrowotne zdarzyło mi się leżeć w Szpitalu w Opatowie 3 razy. Sytuacja wymagała mojego obejścia przez kilka oddziałów (niestety)..Natomiast czytając opinie o tym szpitalu muszę z pozycji osoby chorej, która jednak trochę czasu tam przeleżała, się wypowiedzieć. Po pierwsze zapewniono mi spoko opiekę,a po drugie nie odwołano i nie odmówiono żadnych badań.
  Nie mam zastrzeżeń.

  Reply
 • 31/10/2016 at 12:47
  Permalink

  Nie leżałem jeszcze w tym szpitalu, ale był tam mój brat i też raczej na nic nie narzekał. No może tylko na to że nie miał konsoli do gier…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *