Komisja rewizyjna skontroluje opatowski szpital

Zarząd Powiatu Opatowskiego zobowiązał Komisję Rewizyjną Rady Powiatu do przeprowadzenia kontroli w szpitalu w Opatowie.
Komisja miałaby się dowiedzieć m.in. czy szpital kontynuuje świadczenia zdrowotne w szczególności z zakresu Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ma sprawdzić sprawność tomografu komputerowego oraz aparatury do wykonywania badań RTG, a także liczbę pielęgniarek na oddziałach oraz w przychodniach specjalistycznych i liczbę lekarzy. Co ważne, komisja ma poznać liczbę pielęgniarek i lekarzy w czasie hospitalizacji pacjentki, która zmarła w szpitalu 17 września oraz wystąpić do Prokuratury Rejonowej w Opatowie o przekazanie wyników sekcji zwłok zmarłej pacjentki.
-Uważam, że komisja nie może odpowiedzieć na te pytania, gdyż nie jest kompetentna -uważa radny Tomasz Staniek. NFZ prowadzi kontrolę od 3 miesięcy. tymczasem zarząd powiatu obudził się z letargu i zamiast poczekać na wynik kontroli chce, aby komisja rewizyjna odpowiedziała na pytania w ciągu godzinnego posiedzenia.
Radny T. Staniek w odpowiedzi usłyszał zarówno od przewodniczącej komisji rewizyjnej Marii Serwinowskiej, członka komisji Anety Bławat, jak i przysłuchującej się obradom prawnik starostwa powiatowego w Opatowie Eweliny Płatek -Kosior, że komisja nie będzie kontroli przeprowadzała samodzielnie. Może i powoła w tej sprawie ekspertów.
-Myślę, że kancelarie mają wystarczającą wiedzę, aby ocenić czy liczba lekarzy jest odpowiednia, czy nie – podkreśliła E. Płatek -Kosior. Komisja będzie pracować przede wszystkim na kanwie raportu NFZ. To nie jest za późne działanie, tylko działanie w czasie.
T. Staniek dopytywał, dlaczego nikt z pozostałych radnych komisji rewizyjnej nie reagował w przypadku narastającej sytuacji w szpitalu? Na co przewodnicząca komisji odpowiedziała, aby radny nie uprawiał polityki.
Podobnie zareagowała A. Bławat, prosząc o nie wprowadzanie polityki na obrady komisji. Komisja większością przegłosowała wniosek do Rady Powiatu o wydanie upoważnienia, w celu przeprowadzenia kontroli w szpitalu oraz projektu przedmiotowej uchwały.

jbo

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Komisja rewizyjna skontroluje opatowski szpital

 • 28 października 2016 at 11:13
  Permalink

  Chyba już wszystkich przestały dziwić te kontrole na kontroli. Póki co jedynymi którzy pomagają pacjentom są ośrodki Dializy, a reszta tylko się doczepia i przeszkadza

  Reply
 • 28 października 2016 at 11:27
  Permalink

  Jak ten szpital ma normalnie funkcjonować, kiedy cały czas jest w nim jakaś kontrola. To nie jest biuro rachunkowe w którym najważniejsze są papiery tylko placówka opieki medycznej. Ciągłe kontrolowanie nic nie daje a przez to ucierpią tylko pacjenci.

  Reply
 • 29 października 2016 at 19:31
  Permalink

  Osobiście ze względu na silne problemy zdrowotne zdarzyło mi się leżeć w Szpitalu w Opatowie 3 razy. Sytuacja wymagała mojego obejścia przez kilka oddziałów (niestety)..Natomiast czytając opinie o tym szpitalu muszę z pozycji osoby chorej, która jednak trochę czasu tam przeleżała, się wypowiedzieć. Po pierwsze zapewniono mi spoko opiekę,a po drugie nie odwołano i nie odmówiono żadnych badań.
  Nie mam zastrzeżeń.

  Reply
 • 31 października 2016 at 12:47
  Permalink

  Nie leżałem jeszcze w tym szpitalu, ale był tam mój brat i też raczej na nic nie narzekał. No może tylko na to że nie miał konsoli do gier…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *