Setki podpisów pod budową nowej ścieżki rowerowej

W ciągu kilku dni zebrano ponad 700 podpisów pod wnioskiem o budowę ścieżki rowerowej i chodnika z Ostrowca Świętokrzyskiego do Dębowej Woli i Sarnówka.
O Inwestycję tę zabiegają zarówno ostrowczanie, jak i mieszkańcy gminy Bodzechów. Na początku października w czasie pikniku w Nowej Dębowej Woli, radny powiatowy Jarosław Czarnecki zbierał podpisy pod wnioskiem o budowę ścieżki rowerowej z Gutwinu do Sarnówka. Nie musiał zbytnio namawiać uczestników imprezy, bowiem do stolika z listą błyskawicznie ustawiła się kolejka.
-O zebranie podpisów zwróciła się do mnie Katarzyna Listek z ostrowieckiego stowarzyszenia rowerowego -mówi radny. Poproszono mnie też o złożenie w tej sprawie interpelacji w czasie sesji Rady Powiatu. W tym momencie mieliśmy już zebranych 700 podpisów. W czasie festynu do akcji włączyło się wiele osób zarówno z gminy Bodzechów, jak i z Ostrowca. Środki na projekt techniczny ścieżki mają się znaleźć w przyszłorocznym budżecie powiatu.
-Bardzo się cieszę z tej społecznej akcji. Walczę o tę inwestycję od kilku lat ? przyznaje Władysława Ćwik, przewodnicząca Rady Gminy Bodzechów i mieszkanka Starej Dębowej Woli.
Starsi mieszkańcy Dębowej Woli i Sarnówka pamiętają czasy, gdy chodzili przez las do Ostrowca Świętokrzyskiego do pracy i na targ lub jeździli rowerami. Po uruchomieniu Nowego Zakładu co dwie godziny jeździły do tych miejscowości miejskie autobusy. Przed trzema laty przestały kursować na tej linii. Większość jeździ do miasta samochodami prywatnymi, ale częstym widokiem na tej trasie są rowerzyści, jeżdżący na wycieczki, na grzyby, jagody, do rodziny czy na na działkę.
-Po modernizacji ul. Siennieńskiej samochody jeżdżą tam z dużą prędkością. Przed dwoma laty doszło tam do tragicznego wypadku, kiedy to małżeństwo jadące rowerami potrącił TIR. Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie przewieziony został do Otwocka. Taka ścieżka byłaby więc zbawieniem dla setek rowerzystów, którzy codziennie pokonują ten odcinek drogi ? podkreśla Władysława Ćwik.
-Złożyłem deklarację sfinansowania przez gminę Bodzechów połowy kosztów tej inwestycji ?mówi wójt Jerzy Murzyn. Będziemy partycypować zarówno w kosztach przygotowania projektu technicznego, jak i samego zadania, czyli budowy ścieżki rowerowej oraz chodnika od granic miasta do Sarnówka. Mam nadzieję, że w 2017 r. będzie gotowy projekt techniczny.

(fk)

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Setki podpisów pod budową nowej ścieżki rowerowej

 • 04/11/2016 at 09:05
  Permalink

  Brawo! Bardzo dobra inicjatywa.

  Reply
 • 06/11/2016 at 09:08
  Permalink

  Tak! tak ! tak !

  proszę o więcej ścieżek

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *