Wypadek, jazda na podwójnym gazie, kłopoty z amfetaminą i marihuaną

Straciła panowanie
W dniu 20 grudnia 2016 r., o godz. 18.08, w Plancie gmina Iwaniska, 18-letnia kierująca samochodem osobowym marki Alfa Romeo, jadąc drogą wojewódzką W-757, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Niestety, kierująca alfą oraz 20-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala.
Wraz z Policją apelujemy o ostrożną jazdę. Większości kierowców,  także tym początkującym wydaje się, że wszystko potrafią. A tymczasem życie pokazuje na każdym kroku, że tak nie jest. O tej porze roku jezdnia jest zazwyczaj śliska, a zmrok zapada ok. godz. 16. Nawet niezbyt szybka jazda w takich warunkach może zakończyć się poślizgiem. Kierowca rajdowy zapewne dałby radę wyprowadzić pojazd z czegoś takiego, ale ten, któremu się tylko wydaje, że ma umiejętności kierowcy rajdowego ? już nie.
Jazda z trzema promilami
W dniu 20 grudnia 2016 r. po północy, w Kunowie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem golfem.
-W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od mężczyzny woń alkoholu -mówi oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, kom. Ewa Libuda. Przeprowadzone badanie wykazało, że 30?letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kunów miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ustalono również, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pobawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara grzywny.
Awanturnik z ?prochami?
W dniu 17 grudnia 2016 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym z mieszkań, miała miejsce awantura domowa.
-Na miejscu funkcjonariusze zastali 31?latka, który zachowywał się agresywnie wobec swoich bliskich i był pobudzony -mówi oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, kom. Ewa Libuda. Podczas wykonywania czynności policjanci ujawnili u niego foliowe zawiniątko z czterema gramami substancji wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina. Dodatkowo w mieszkaniu znaleziono słoik z 20 gramami suszu marihuany.
Mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *