Z kroniki policyjnej

Na przejściu dla pieszych
W dniu 2 stycznia 2017 r., o godz. 5.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Sandomierskiej, 36-letni kierujący samochodem marki Skoda, jadąc w stronę Opatowa na skrzyżowaniu z ul. Klimkiewiczowską, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 48-latka. Zarówno kierujący pojazdem, jak i pieszy byli trzeźwi. Pieszy został przewieziony do szpitala.
To kolejne niepotrzebne nieszczęście, ale jakże częste w ostatnich czasach. Policyjne statystyki pokazują, że paradoksalnie do bardzo wielu wypadków i potrąceń dochodzi w miejscu, w którym pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na przejściu dla pieszych.
-Bardzo źle świadczy to o kierowcach, którzy w okolicach przejścia dla pieszych powinni zachować wyjątkową ostrożność i przede wszystkim zwolnić. Nakazuje to, zresztą, prawo drogowe. -mówią trenerzy Szkoły Jazdy Renault w Warszawie.
Co się zaś tyczy pieszych, to zawsze, przed wejściem na ulicę, nawet w przypadku, gdy na przejściu są światła, pieszy powinien najpierw sprawdzić, czy nie nadjeżdża pojazd. Wchodzenie na pasy tuż przed jadącym pojazdem, prawie zawsze kończy się fatalnie dla pieszego.
Noworoczna strata
W nocy 1 stycznia 2017 r., w jednej z restauracji w gminie Bodzechów, nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę 25-latki, skradł reklamówkę, w której trzymała telefon komórkowy o wartości 900 zł.
Sylwestrowi włamywacze
W sylwestrową noc dyżurny opatowskiej Komedy Policji został powiadomiony o tym, że na jednym z parkingów w Opatowie dwaj mężczyźni mogą dokonywać kradzieży paliwa z zaparkowanego samochodu.
-Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat, którzy znajdowali się nieopodal zaparkowanego volkswagena ?mówi oficer prasowy KPP w Opatowie, Grzegorz Rusak. W trakcie czynności przy 28-letnim mieszkańcu gminy Ożarów znaleziono dwa  korki wlewu paliwa. Jeden z nich pochodził od zaparkowanego obok volkswagena. W samochodzie, którym przyjechali mężczyźni, znajdowała się plastikowa bańka z cieczą koloru żółtego.
Policjanci ustalają, czy zawartość bańki została skradziona ze zbiornika pojazdu, czy też miała zostać wlana do zbiornika by uszkodzić silnik podczas jego uruchomienia?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *