Uwaga! Niezbędna pomoc dla rodziny, która ucierpiała w pożarze!

W dniu 28 stycznia podczas pożaru w jednym z domów w Ćmielowie spłonęła kotłownia. Dzięki szybkiej akcji straży pożarnej uratowano dom, ale w dniu 6 lutego znowu wybuchł pożar, który tym razem strawił dom.
pomocDach oraz ściany ocalały ale wnętrze całkowicie spłoneło. Dom jest zamieszkiwany przez trzy osoby: Teresę Katarzynę Wojaczyńską, jej syna Piotra oraz ciocię Krystynę Skrajną, która najbardziej ucierpiała w pożarze. Kobieta nie mogła się poruszać z przyczyn zdrowotnych, ale dzięki bohaterskiej postawie policjanta Łukasza Bukały, została ocalona. Obecnie znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu w Łomży. Tymczasowy nocleg dla Kasi i jej syna zapewniła Ewa Terczak (kierownik opieki społecznej) – wspaniała kobieta, która pomaga jak może. Również samorząd gminny włączył się w pomoc, w tym radna Rady Miejskiej Katarzyna Nikodem.  Sąsiedzi to ludzie olbrzymiego serca, wspierają Kasię jak mogą, ale to wszystko za mało!
Za pośrednictwem Stowarzyszenia NA RZECZ ROZWOJU ZIEMI ĆMIELOWSKIEJ, którego prezesem jest  Marek Terczak i Stowarzyszenia ĆMIELOWIACY, którego którego jestem prezesem oraz Przewodniczącą Osiedla nr  2 w  ĆMIELOWIE. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc tej rodzinie. Podaliśmy nr konta na które można wpłacać jakiekolwiek pieniążki. Pomoc jest potrzebna nie tylko finansowa ale i rzeczowa. Może jakaś firma pomoże w remoncie lub poprzez przekazanie materiałów budowlanych. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc.

Jolanta Madioury

16665090_1384204658310949_8065339071331875306_o

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *