Promesa na drogi

KUNÓW. Na sesji rady Miejskiej burmistrz Lech Łodej poinformował  o przyznaniu dofinansowania do remontów dróg, z programu w ramach usuwania klęsk żywiołowych, o które wnioskowały władze gminy.
Na liście znalazło się aż osiem odcinków dróg gminnych.
Do dofinansowania zakwalifikowano: ulicę Górną w Kunowie przy dofinansowaniu w wysokości 155 tys. zł, odcinek Prawęcin -Małe Jodło z kwotą 190 tys. zł, odcinek w Biechowie -114 tys. zł, Biechów -Bukowie -97 tys. zł, odcinek w Małym Jodle z kwotą 40 tys. zł, kolejne dwa odcinki w Małym Jodle w łącznej kwocie: 224 tys. zł, kolejny odcinek w Prawęcinie w kwocie 128 tys. zł oraz odcinek drogi Udziców -Biechów w kwocie 312 tys. zł. Łączna kwota proponowanego dofinansowanie to 1.220.000 zł.
Na podpisanie stosownych dokumentów w tej sprawie burmistrz uda się do Urzędu Wojewódzkiego na początku marca br.
Dofinansowanie do proponowanych zadań wynosi 85 proc., przy 15 proc. wkładzie własnym gminy. Podczas obrad radna Barbara Domagała pytała czy znany jest ewentualny termin realizacji powyższych zadań w Prawęcinie i Małym Jodle.
Jak poinformował burmistrz, realizacja tych zadań zależy od faktycznie przyznanego dofinansowania i zabezpieczenia środków własnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *