Milion złotych na remonty dróg powiatowych!

Wojewoda Agata Wojtyszek przekazała przedstawicielom świętokrzyskich samorządów, w tym powiatowi ostrowieckiemu, promesy na zadania związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze. To już kolejna w tym roku tura dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na naprawę dróg w ramach tzw. ?powodziówek?. W imieniu powiatu ostrowieckiego umowę sygnowali: starosta Zbigniew Duda, wicestarosta Eligiusz Mich i skarbnik powiatu, Magdalena Zieleń.
-W ramach podpisanej umowy za ponad milion złotych wyremontowane zostaną drogi powiatowe w miejscowościach Czażów w gminie Waśniów, Nietulisko Duże, Doły Biskupie w gminie Kunów oraz Świrna w gminie Bodzechów. Zgodnie z umową powiat dostanie dotację w wysokości aż 80 procent kosztów wszystkich zadań ? informuje starosta, Zbigniew Duda. ?Liczymy na to, że w tym roku na remonty dróg zniszczonych przez ulewne deszcze czy podtopienia jeszcze otrzymamy latem i jesienią. Cieszę się, że z roku na rok poprawia się infrastruktura drogowa naszego powiatu.
Rządowe środki zostały przyznane 13 jednostkom samorządu terytorialnego na realizację 14 zadań związanych z przebudową bądź remontem dróg gminnych i powiatowych, uszkodzonych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Dzięki temu
zostanie odbudowanych ponad 13 km dróg. Wojewoda podpisała także z samorządowcami 8 umów, na łączną kwotę ponad 2,6 mln zł, na 11 zadań, w ramach których odbudowanych zostanie kolejnych 10,4 km dróg.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Milion złotych na remonty dróg powiatowych!

  • 14/06/2017 at 14:13
    Permalink

    Podając tak ważną informację dla ludności powiatu ostrowieckiego,koniecznym staje się publicznie przedstawić ile PLN-ów z tej wojewódzkiej puli przyznano Kielcom i innym posłusznym politycznie gminom województwa.Niestety,dotychczasowa przynależność Ostrowca pod decyzyjność Kielc,zawsze budzi wiele historycznych skojarzeń o niesprawiedliwość w podziale środków.Oczywiście in minus dla Ostrowca.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *