Udane Dni Ożarowa (zdjęcia)

Za nami dwudniowe obchody Dni Ożarowa, które obfitowały w bogaty program artystyczny i liczne niespodzianki. Tradycyjnie impreza odbyła się we współpracy Gminy Ożarów z Cementownią Ożarów.
Jak podkreśla burmistrz Ożarowa Marcin Majcher rok rocznie podczas obchodów pokazywane są osiągnięcia zakładu, największego sponsora budżetu gminy oraz sukcesy gminy.

Obchodom towarzyszył Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Ożarowa, który został zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem „Winner”.W sobotę chętni mogli zwiedzić Cementownię Ożarów. Na placu zaprezentował się Klub Pojazdów Dawnych „Singiel” z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mieszkańcy obejrzeli program artystyczny grupy „Smerfy” z przedszkola w Ożarowie. Ogłoszone zostały wyniki konkursów: kulinarnego „Moje kopytka” oraz plastycznego „Ochrona środowiska: paliwa alternatywne”. Swoje programy pokazali harcerze i uczniowie z Zespołu Szkół im. Edwarda Szylki, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie, Szkoły Podstawowej w Pisarach i Janowicach. Wystąpił zespół rockowy „Alergen”. Z koncertem zaprezentowała się Katarzyna Góras – laureatka „The voice of Poland”. Gratulacje z okazji 25 lat na stanowisku prezesa cementowni otrzymał Andrzej Ptak. Szacuje się, że około 7 tysięcy osób pojawiły się na koncercie zespołu Enej.
Słoneczna niedziela skłoniła jeszcze większą liczbę osób do wzięcia udziału w Dniach Ożarowa. Tym razem na scenie zaprezentowały się maluchy z przedszkola w Ożarowie oraz uczniowie Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej- Curie. Wspaniały folklor pokazali: Ożarowiacy, Nowianecki, Lasocianie, Kapela Ożarowskie Andrusy oraz Kapela Morki. Artystycznie  imprezę uświetniły „Iskra” oraz grupy taneczne z MGOK w Ożarowie. Wystąpili także: zespół Brawo ze Słowacji, Małgorzata Stępień –finalistka Idola, grupy taneczne „Epik” i „Idol”. Gwiazdą wieczoru był niezawodny Oddział Zamknięty, przy muzyce którego bawiła się nie mniejsza liczba osób niż przy grupie Enej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *