Obiekt w Bidzinach będzie wykorzystany

Największy i najokazalszy obiekt w gminie Wojciechowice, gimnazjum w Bidzinach ze znakomicie wyposażonymi klasopracowniami i halą sportową, nadal będzie służył młodzieży.
Obecny Zespół Szkół zostanie przekształcone w szkołę podstawową. W centrum miejscowości Bidziny stoi okazały obiekt Zespołu Szkół nr 1. w których mieści się jedyne w gminie Wojciechowice gimnazjum. Gimbusami i autobusami PKS, dojeżdża do niego młodzież z całej gminy. Reforma oświatowa postawiła znak zapytania nad tym obiektem, ale samorządowcy zapewniają, że będzie on w pełni wykorzystany i nie ma mowy o innym jego przeznaczeniu niż na cele oświatowo
-wychowawcze.
-Od września do dwóch roczników gimnazjalistów dołączą uczniowie dwóch klas siódmych. W ramach unijnego projektu od 1 września uruchomimy tam dodatkowy oddział przedszkolny, czyli będzie to już trzecia grupa przedszkolna w Bidzinach ? informuje nas Agnieszka Łuba ? Mendyk, sekretarz Urzędu Gminy w Wojciechowicach. W tym roku w szkole podstawowej w Bidzinach w klasach 1 -6 uczy się 86 dzieci. Jest to największa szkoła tego stopnia w Gminie Wojciechowice. Poza tym do dwóch oddziałów przedszkolnych uczęszcza 48 dzieci. Oprócz Bidzin na terenie gminy są jeszcze szkoły podstawowe w Wojciechowicach, Stodolach i w Gierczycach.
Od momentu wprowadzenia świadczenia wychowawczego 500 plus, dzieci w tej gminie rodzi się nieco więcej, ale ten korzystny trend nie ma jednak większego odbicia w życiu gminy i w szkolnictwie. Jak podkreśla sekretarz, nadal młode rodziny z Gminy Wojciechowice emigrują do większych miast i wyjeżdżają za pracę za granicę i tam próbują sobie ułożyć życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *