Panaceum na lokalne problemy

Ostrowiecka firma Drogowiec kończy przebudowę ponad półkilometrowego odcinka nawierzchni ulicy Zacisze w Chmielowie.
Do wszystkich posesji i działek wykonano podjazdy z kostki brukowej. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z tej inwestycji. Na nową drogę czekali bowiem wiele lat.
W ubiegłym tygodniu ostatnie prace związane z przebudową sieci gazowej tuż przy drodze wykonywali pracownicy Karpackiej Spółki Gazowniczej. Ruch na nowej drodze o szerokości 5 metrów jest spory. Z nowego traktu korzystają zarówno miejscowi, jak i mieszkańcy Rudki i Kunowa.
-Droga została przebudowana w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019 ? podkreśla mgr inż. Jarosław Kawiński, kierownik Wydziału Techniczno -Inwestycyjnego Urzędu Gminy w Bodzechowie. -Inwestycja ta została przez nas zgłoszona do programu w ubiegłym roku. Dzięki temu, że już w miesiącu lutym ogłosiliśmy przetarg, zaoszczędziliśmy znaczne pieniądze. Na początku roku sporo firm nie miało jeszcze wypełnionego portfela zamówień  i były one zainteresowane ofertami ze strony samorządów. Kosztorys inwestycji opiewał na 625 tys. zł, po przetargu jej wartość spadła do 436 tys. zł.
Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości blisko 191 tys. zł, co stanowi 43.7 proc. kosztów inwestycji. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 580 metrów, w ramach tego przedsięwzięcia zostały wykonane nowe przepusty i odtworzone rowy. Do każdej działki i posesji został przygotowany wjazd, przebudowano także infrastrukturę drogową: wodociągową, energetyczną i gazową.
-Inwestycja ta rozwiązuje kilka problemów lokalnych ? mówi Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. Kilka lat temu gmina Kunów wykonała w ramach popularnych wtedy schetynówek drogę przez Rudkę do granic Chmielowa, czyli naszej gminy. Zatem inwestycja nasza rozwiązuje także problemy komunikacyjne mieszkańców gminy Kunów. Poza tym część zmotoryzowanych mieszkańców nie będzie już musiała korzystać z ruchliwej drogi krajowej.
Będą mogli dojechać bezpiecznie do drogi powiatowej, przecinającej Boksyckę i Chmielów, właśnie ulicą Zacisze.
Inż. Jarosław Kawiński od kilku tygodni obserwuje wzmożony ruch na przebudowanym ulicy Zacisze. Korzystają z niej nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści. Dzieci bezpiecznie będą mogły teraz dojechać rowerem lub dojść pieszo do szkoły w Chmielowie, a starsi mieszkańcy Rudki i Zachodniej części Chmielowa do kościoła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *