Los kapliczek i pomników przy budowie dróg

Na terenie powiatu ostrowieckiego trwają prace związane z przebudową dróg i chodników.
pomni2W pasie tych inwestycji znajdują się niejednokrotnie kapliczki oraz pomniki upamiętniające poległych podczas walk powstańczych czy wojen. Taka figurka jest m.in. przy drodze krajowej nr 9 w gminie Kunów w Nietulisku Małym, gdzie obecnie trwa budowa chodnika. W Sudole w pasie budowanej drogi wojewódzkiej nr 754 jest pomnik Powstańców 1863 r. Obserwujący prowadzone inwestycje dopytują, co się stanie z figurką i pomnikiem?
Jak si ę okazuje, kapliczka (figurka) w Nietulisku znajduje się poza obszarem zajętym przez nowy chodnik.
-Nie ma zatem potrzeby przestawiania figurki, pozostanie ona na swoim miejscu – informuje główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, Małgorzata Pawelec -Buras. W ramach inwestycji wykonane zostanie natomiast wygodne dojście do kapliczki. W miejscu tym zaplanowano wykonanie schodków od chodnika w stronę kapliczki.
Według Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich pomnik, który znajduje się w Sudole, przewidziany jest do przestawiania o około dwa metry w kierunku lasu, poza projektowaną ścieżkę rowerową.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *