„Święto Opatowskiej Krówki” (zdjęcia)

W tym roku ?Święto Krówki Opatowskiej? obchodziło mały jubileusz.
Po raz piąty Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie wraz z Opatowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali najsłodszą imprezę w kraju. Krojenie i zawijanie cukierków na czas, występy artystyczne, konkursy dla najmłodszych ? to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej piątej edycji święta.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Roman Marchewka prezes OSM oraz Jadwiga Maluchnik- wiceprerzes OSM w Opatowie, Barbara Kłosińska ?sekretarz UMiG Opatów, Dorota Jopek ?dyrektor OOK, Ryszard Komański ?Komendant Powiatowy Policji w Opatowie oraz Anna Zielińska ? Brudek ? policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Impreza odbyła się w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury.
Dużym powodzeniem jak zawsze cieszył się konkurs ? krojenia i zawijania cukierków krówek na czas. Warsztaty tego typu odbywają się tez w „Krówkarence” -kawiarence krówki opatowskiej. Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć musical pt. ?Zakochani w Paryżu? w wykonaniu Opatowskiego Teatru Muzycznego OOK oraz spektakl ?Muzyka jest wieczna?, który zaprezentował Amatorski Teatr ?ARS? Stowarzyszenie ?Nasze Kobylany?. Nie lada atrakcją była degustacja ciast i jubileuszowego tortu z masą krówkową.
Gwiazdą wieczoru był zespół ?Babsztyl? grający w stylistyce country rock. Na zakończenie można było posłuchać piosenek romskich w wykonaniu ?Romano Dżi?.
Pierwsze ?Święto Krówki Opatowskiej? odbyło się 1 września 2013 roku z inicjatywy członków fundacji „Ekopotencjał” oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej. Sponsorami V edycji najsłodszej imprezy w kraju byli : Bank PeKao S.A. oddział Opatów, Operator Bankowy ? Fines? Opatów, Zakład Mięsny? Zychowicz? z Daleszyc, Piekarnia ?Białogon?, Firma ?Fachowiec? Anna i Marek Szafirowscy Opatów, Firma ?Opal? Mieczysław Staniek Opatów, PPHU ?TOMAX? -Tomasz Mrotek Opatów, Przedsiębiorstwo Usług Drogowych s.c. Stefan Wysocki Opatów, ?GRAFMASZ?- Tomasz Ścibisz i Tomasz Wiąk, AGC GLASS POLAND Sp. z o.o. ? Opatów, Eartgraf-Roland Bandurowski
Sandomierz, ?PLUSZAK? Sandomierz ? Jarosław Zdyb Producent Zabawek Pluszowych, ?Miodowy Młyn? ?Hotel, Restauracja, Centrum Fitness, Skowron Barbara, Komenda Powiatowa Policji w Opatowie i Państwowa Straż Pożarna w Opatowie.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *