“Święto Opatowskiej Krówki” (zdjęcia)

W tym roku „Święto Krówki Opatowskiej” obchodziło mały jubileusz.
Po raz piąty Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie wraz z Opatowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowali najsłodszą imprezę w kraju. Krojenie i zawijanie cukierków na czas, występy artystyczne, konkursy dla najmłodszych – to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej piątej edycji święta.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Roman Marchewka prezes OSM oraz Jadwiga Maluchnik- wiceprerzes OSM w Opatowie, Barbara Kłosińska –sekretarz UMiG Opatów, Dorota Jopek –dyrektor OOK, Ryszard Komański –Komendant Powiatowy Policji w Opatowie oraz Anna Zielińska – Brudek – policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Impreza odbyła się w amfiteatrze Opatowskiego Ośrodka Kultury.
Dużym powodzeniem jak zawsze cieszył się konkurs – krojenia i zawijania cukierków krówek na czas. Warsztaty tego typu odbywają się tez w “Krówkarence” -kawiarence krówki opatowskiej. Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć musical pt. „Zakochani w Paryżu” w wykonaniu Opatowskiego Teatru Muzycznego OOK oraz spektakl „Muzyka jest wieczna”, który zaprezentował Amatorski Teatr „ARS” Stowarzyszenie „Nasze Kobylany”. Nie lada atrakcją była degustacja ciast i jubileuszowego tortu z masą krówkową.
Gwiazdą wieczoru był zespół „Babsztyl” grający w stylistyce country rock. Na zakończenie można było posłuchać piosenek romskich w wykonaniu „Romano Dżi”.
Pierwsze „Święto Krówki Opatowskiej” odbyło się 1 września 2013 roku z inicjatywy członków fundacji “Ekopotencjał” oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej. Sponsorami V edycji najsłodszej imprezy w kraju byli : Bank PeKao S.A. oddział Opatów, Operator Bankowy „ Fines” Opatów, Zakład Mięsny” Zychowicz” z Daleszyc, Piekarnia „Białogon”, Firma „Fachowiec” Anna i Marek Szafirowscy Opatów, Firma „Opal” Mieczysław Staniek Opatów, PPHU „TOMAX” -Tomasz Mrotek Opatów, Przedsiębiorstwo Usług Drogowych s.c. Stefan Wysocki Opatów, „GRAFMASZ”- Tomasz Ścibisz i Tomasz Wiąk, AGC GLASS POLAND Sp. z o.o. – Opatów, Eartgraf-Roland Bandurowski
Sandomierz, „PLUSZAK” Sandomierz – Jarosław Zdyb Producent Zabawek Pluszowych, „Miodowy Młyn” –Hotel, Restauracja, Centrum Fitness, Skowron Barbara, Komenda Powiatowa Policji w Opatowie i Państwowa Straż Pożarna w Opatowie.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Burmistrz Miasta i Gminy Opatów Andrzej Chaniecki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *