Opatowianie będą mieli gdzie odpocząć

Do końca bieżącego roku, w Opatowie, powstanie Punkt Kultury, Rekreacji i Wypoczynku wraz z Informacją Turystyczną.
Miejsce, gdzie opatowianie będą mogli posiedzieć, pooddychać świeżym powietrzem oraz spędzić czas rekreacyjnie, będzie zlokalizowane na blisko hektarowej działce, znajdującej się między szpitalem powiatowym, a rzeką Opatówką. Sąsiedztwo rzeki oraz opatowskiej ?promenady? – deptaka wzdłuż Opatówki jest jednym z najlepszym miejsc, gdzie mogłaby powstać tego typu inwestycja. Ociepli to także z pewnością wizerunek szpitala. Poza tym ?deptak? wzdłuż rzeki oprócz rosnących wzdłuż pięknych drzew nie miał nic innego do zaoferowania. Nawet chodnika z prawdziwego zdarzenia nie ma. Stoi kilka starych ławek. Brakuje koszy. Szkoda, że inwestycja nie obejmie całej ?promenady?. Obecnie na placu już widać duże konstrukcje drewniane i małe budynki murowane.
Na powstającym placu rekreacji zostanie zamontowanych wiele urządzeń do wypoczynku i uprawiania sportów miejskich na świeżym powietrzu. Powstaną strefy przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Dzieci będą mogły skorzystać z bujaków, karuzel, huśtawek, a także zabawek, które będą kształtowały zdolności manualne i zręcznościowe najmłodszych. Powstaną zestawy do kształtowania zdolności ruchowych i kondycyjnych, m.in. linarium, czy ścianka sprawnościowa. Będzie również plac przedstawiający las. Zamontowane zostaną ślizgawki, rura strażacka, tuba do rozmawiania czy panel kółko i krzyżyk. Dla młodzieży przygotowany zostanie skatepark, umożliwiający wykonywanie różnego rodzaju ewolucji i trików z deską. W strefie wypoczynku dla seniora zostaną zamontowane urządzenia siłowo- sprawnościowe, m.in. bieżnia, zestawy z rowerkiem i młynkiem, czy wioślarz. Będzie tu można pograć w piłkarzyki i szachy. Budowa placu rozrywkowo – rekreacyjnego będzie kosztować 2,8 mln zł.
Miejsce rekreacji buduje firma DoRad z okolic  Radomia. Starostwo Powiatowe stara się o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z RPO w ramach jednego, dużego wniosku.
Obejmuje on także utworzenie Muzeum Geodezji i Kartografii w zabytkowym, przyszpitalnym budynku oraz zakup wyposażenia i prace związane z modernizacją podziemnej trasy turystycznej. Całość wniosku opiewa na ponad 8,6 mln zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *